Branża inwestuje w KSSE

Red.: |Data publikacji:

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna podsumowała rok 2020 pod kątem inwestycji. W tym roku kwota projektów inwestycyjnych wyniosła ponad 4,9 mld zł. Zawarte są w tym także inwestycje w sektorze stolarki otworowej.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna poinformowała, że w tym roku inwestorzy przygotowali 57 projektów rozwoju, których wartość to ponad 4,9 mld zł. To także potencjalnie nowe miejsca pracy w regionie – przy realizacji tych inwestycji powstanie około 1,5 tys. nowych stanowisk. Firmy także zadeklarowały, że utrzymają dotychczasowe miejsca pracy dla 6,4 tys. osób.

Największym inwestorem w Katowickiej Strefie są Eko-Okna. W tym roku producent stolarki zadeklarował inwestycje o wartości 200 mln zł. Decyzja została wydana już na początku roku 2020, w styczniu. Firma informowała wówczas, że zamierza do marca 2025 r. zbudować halę produkcyjno-magazynowa i zatrudnić co najmniej 50 nowych pracowników.

Katowicka Strefa informuje, że w mijającym roku branża budowlana zgłosiła projekty, których wartość przekracza 334,6 mln zł. Jest to 14,1 proc. wszystkich pozyskanych przez KSSE tegorocznych inwestycji. W sektorze, dzięki tym inwestycjom przybędzie ponad 200 nowych miejsc pracy. I choć w zadeklarowanych w tym roku inwestycjach nie ma wielu z branży stolarki otworowej, to kilka firm właśnie zakończyło wcześniej rozpoczęte budowy. Przypomnijmy choćby Guardiana, który w Częstochowie w tym roku zakończył budowę nowego zakładu produkcyjnego. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Zobacz również

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

W całych Niemczech w 2023 roku sprzedano o 1,5 mln mniej jednostek okiennych. Jednak dwa kraje związkowe odnotowały wzrost.

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

W zakończonym właśnie roku Hydro odnotowało spadek przychodów ze sprzedaży, a także zysków. Na ten wynik wpłynął m.in. spadek cen aluminium.

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Handlowcy widzą niewielką poprawę, jeśli chodzi o sprzedaż okien. Dużo klientów korzysta z dofinansowania z programu "Czyste Powietrze".

1