Nowy zakład Guardiana w Częstochowie już pracuje

Red.: MR |Data publikacji: 2020-09-26

Guardian uruchomił piec hutniczy w nowym zakładzie w Częstochowie. To oficjalne rozpoczęcie produkcji w zakończonej właśnie inwestycji.

Producent szkła w połowie września uroczyście rozpoczął produkcję w nowym zakładzie w Częstochowie. Przede wszystkim uruchomiony został piec, z którego popłynęły pierwsze wstęgi szkła. Było to symboliczne zakończenie inwestycji, która rozpoczęła się w 2018. Na początku lipca Guardian informował o tym, że w zakładzie zainstalowany został nowoczesny coater – pisaliśmy o tym TUTAJ. Inwestycja przebiegła zgodnie z planem i tak, jak firma zapowiadała, we wrześniu zakład zaczął działalność.

Guardian informuje, że nowa linia do produkcji szkła float jest nie tylko największą w porównaniu do innych zakładów firmy, ale też największą, realizowaną od podstaw inwestycją przedsiębiorstwa. W częstochowskiej fabryce zainstalowane są dwie linie do produkcji szkła płaskiego, są dwa coatery, a także linia do wytwarzania szkła laminowanego.

Guus Boekhoudt, Guardian Glass Executive Vice President:
Obiekt ten jest najbardziej wydajnym i efektywnym, pod względem operacyjnym, zakładem firmy. Wyposażony jest w nasz największy piec i największy coater. Wydajność produkcyjna nowej linii szkła float wynosi 1 000 ton dziennie. Nowy coater jest najbardziej zaawansowanym coaterem w firmie Guardian, a naszym zdaniem również w całej branży.

Zobacz również

Nowe śledztwo wokół Bajcara

Nowe śledztwo wokół Bajcara

Prokuratura w Słupsku podejrzewa byłego właściciela firmy, Bronisława B. o próbę uniknięcia wypłacenia zaległych pensji poprzez pozbywanie się majątku. W tym miesiącu zostały mu postawione kolejne zarzuty.

Assa Abloy zamknie kilka fabryk

Assa Abloy zamknie kilka fabryk

Assa Abloy podliczyła, że w trzecim kwartale sprzedaż netto spadła o 8 proc. i osiągnęła wartość 22,225 mld koron szwedzkich (ok. 9,85 mld zł). Firma wprowadza oszczędności.

Press Glass przeprowadza się do nowoczesnego biurowca!

Press Glass przeprowadza się do nowoczesnego biurowca!

Press Glass na początku października przeprowadził się do nowej siedziby. Znajduje się w nowoczesnym budynku biurowym w Konopiskach pod Częstochową, który stanie się z pewnością wizytówką tej firmy. Pokazujemy go jako pierwsi!

1