BAU 2021: ostatnia nadzieja na wielkie targi dla branży stolarki

Red.: |Data publikacji:

W rozmowie z nami organizatorzy targów BAU 2021 potwierdzili, że nastroje na pół roku przed startem imprezy są bardzo dobre, a w 18 halach wystawienniczych wypełnionych jest na razie ¾ powierzchni. Dopływają do naszej redakcji kolejne doniesienia od firm, które stawiają na swoją obecność w styczniu w Monachium.           

Nie da się ukryć, że po odwołaniu najbliższej edycji targów Fensterbau Frontale w Norymberdze i przełożeniu o rok targów R+T w Stuttgarcie, targi BAU 2021 w Monachium są obecnie jedyną dużą imprezą o tak międzynarodowej skali, która ma się planowo odbyć. Kilka dni temu informowaliśmy o firmach które zrezygnowały z obecności na targach BAU 2021, a głównym powodem tych decyzji była zazwyczaj niepewna sytuacja epidemiczna w Europie. Jest jednak długa lista przedsiębiorstw, które nie zmieniły swoich planów wystawienniczych, a jedną z firm, które będą się wystawiały na BAU 2021 jest Ensinger, producent m.in. profili izolacyjnych.

Matthias Rink, kierownik ds. sprzedaży profili Insulbar firmy Ensinger, tak tłumaczy tę decyzję:

Bezpośrednia komunikacja z obecnymi oraz nowymi partnerami jest dla nas bardzo ważna. Dlatego w styczniu będziemy znowu obecni na targach w Monachium. BAU to czołowe na świecie targi, oferujące niepowtarzalną platformę dialogu, którą będziemy rozwijali również dzięki rozwiązaniom cyfrowym.

Wśród innych firm z branży, które wystawią się na targach w Monachium znajdują się m.in. Alutech, Assa Abloy, Beck+Heun, Glas Trösch, Hörmann, Hydro Building Systems (Wicona), Sunflex, 

Pavel Baltsevich, dyrektor marketingu w firmie Alutech:

Z niecierpliwością czekamy na BAU 2021. Przemysł budowlany musi się odnaleźć w trudnych czasach, a BAU 2021 to idealna platforma, aby ponownie skupić się na tej branży.

Andreas Kurtenbach, przedstawiciel firmy Sunflex:

Z niecierpliwością czekamy na BAU 2021 i patrzymy pozytywnie w przyszłość. BAU 2021 to idealna platforma do prezentacji naszych produktów.

Również polscy przedstawiciele naszej branży zapowiadają swoją obecność na targach BAU 2021. Z rozmów NASZEJ REDAKCJI z producentami stolarki wynika, że w Monachium na pewno zaprezentują się Bertrand oraz Eko-Okna. Na liście uczestników targów widnieją również takie firmy jak: Delta, Drutex,  Klimas Wkręt-Met, Ponzio Polska oraz Wiśniowski.

Rezygnacja niektórych firm z udziału w targach BAU 2021 (pisaliśmy o tym szerzej TUTAJ) może się okazać dużą szansą dla mniejszych firm, które dotąd nie wystawiały się na monachijskiej imprezie. Okazuje się bowiem, że kilka rezygnujących przedsiębiorstw miało zarezerwowane bardzo duże powierzchnie. Z naszych informacji uzyskanych od Targów Monachijskich wynika, że nadal istnieje możliwość wystawienia się w Monachium w dniach 11-16 stycznia 2021 r.

Joachim Biller, brand manager ds. Marketingu i komunikacji da ForumBranzowe.com:

Serdecznie zapraszamy polskie firmy do rezerwacji stoisk na targach BAU21. Na wydarzenie w Monachium zarejestrowane są obecnie 43 polskie firmy. Dane kontaktowe i dalsze informacje można znaleźć w naszym katalogu wystawców. Aktualne założenia dot. ochrony i higieny dla BAU21 są publicznie dostępne na stronie Messe München GmbH. Więcej informacji na temat naszych założeń można znaleźć właśnie tam. Ponadto nasi wystawcy są zawsze w pełni informowani e-mailowo o nowościach lub oczekiwanym luzowaniu obostrzeń w zakresie ochrony i higieny.

Poprzednia edycja targów BAU odbyła się w dniach 14-19 stycznia 2019 r. Targi Monachijskie odwiedziło wówczas ćwierć miliona zwiedzających, z czego rekordowe 85 tys. stanowili goście z zagranicy. Wszystko to podkreśla status tej imprezy, która jawi się jako największe targi w dziedzinie architektury, materiałów i systemów budowlanych. Oto nasze opinie o tamtej edycji zebrane na gorąco, zaraz po zakończeniu wydarzenia:

BAU 2019: sukces czy niedosyt?

Zobacz również

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Uroczysta gala wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

150 wystawców z 15 krajów - tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Odbędzie się w dniach 18-19 października w EXPO Kraków.

Nowe, duże salony ze stolarką

Nowe, duże salony ze stolarką

Grupa Impet, Mrówka czy All Windows Group to firmy, które otworzyły w ostatnim czasie sklepy ze stolarką.

1