Bartosz Marczuk nie będzie już prezesem firmy Anwis

Red.: |Data publikacji:

Jak dowiedział się serwis ForumBranzowe.com w firmie Anwis dojdzie do zmiany na stanowisku prezesa – z firmy odchodzi Bartosz Marczuk, a stery po nim przejmuje Radosław Kuźma.

Zmiany w zarządzie wejdą w życie 1 maja 2020 r. Na razie nie są znane powody odejścia Bartosza Marczuka z Anwisu. Z firmą z Włocławka związany był od października 2015 r., a funkcję prezesa piastował od kwietnia 2016 r. Od kilkunastu lat współpracuje głównie z firmami portfelowymi funduszy inwestycyjnych. Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej. Ukończył też szkolenia z zakresu zarządzania firmami w Stanach Zjednoczonych i Japonii.

Nowym prezesem firmy Anwis został Radosław Kuźma, dotychczasowy dyrektor marketingu i sprzedaży. Z producentem osłon słonecznych związany jest niemal od dwóch dekad – swoją pracę rozpoczął w firmie w 2003 r. Jest absolwentem Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego w Szczecinie oraz Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

W połowie 2019 r. Anwis został kupiony przez grupę Warema. O przedwstępnej umowie sprzedaży 100 proc. udziałów polskiej firmy na rzecz Warema Renkhoff SE pisaliśmy TUTAJ. Oficjalny zakup odbył się w dniu 5 sierpnia 2019 roku, o czym w liście otwartym pisał prezes Marczuk – oto jego treść.

 

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1