Assa Abloy zakończyła rok rekordowymi wynikami

Red.: |Data publikacji:

Assa Abloy podsumowała ubiegły rok pod względem handlowym. Spółka odnotowała m.in. wzrost przychodów.

Koncern podliczył, że miniony rok zakończył sprzedażą w wysokości 140,7 mld koron (ok. 53,8 mld zł) w stosunku do 120,7 mld (ok. 46,2 mld zł) w roku 2022. Jest to wzrost o 16 proc. Spółka podkreśla, że wzrost sprzedaży wynikający z akwizycji jest on wyższy o 10 proc. w stosunku do roku poprzedniego. W 2023 r. Assa Abloy zakończyła przejęcie 24 firm. Grupa odnotowała także wzrost wskaźnika EBIT. W ubiegłym roku wyniósł on 22,1 mld koron (ok. 8,4 mld zł) w stosunku do 18,5 mld (ok. 7 mld zł). To więcej o 20 proc. r/r.

Zarząd spółki jest zadowolony, bo miniony rok zakończył się rekordowymi wynikami finansowymi. Udało się tego dokonać w okresie spowolnienia gospodarczego. W bieżącym roku spółka zamierza koncentrować się na rozwoju produktów elektromechanicznych i cyfrowych. Widzi stale rosnący popyt na tego rodzaju rozwiązania. W minionym roku ten segment był najszybciej rosnącym w całej firmie, z wzrostem organicznym na poziomie 10 proc.

Nico Delvaux, prezes Assa Abloy wskazuje, że jeśli chodzi o 2024 r., firma będzie kontynuować swoją strategię:

Otoczenie makroekonomiczne pozostaje niepewne. W związku z tym pozostajemy zaangażowani w łagodzenie wszelkich skutków potencjalnie negatywnych zmian popytu, poprzez lokalną elastyczność i koncentrację na kontroli kosztów.

Zobacz również

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

W całych Niemczech w 2023 roku sprzedano o 1,5 mln mniej jednostek okiennych. Jednak dwa kraje związkowe odnotowały wzrost.

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

W zakończonym właśnie roku Hydro odnotowało spadek przychodów ze sprzedaży, a także zysków. Na ten wynik wpłynął m.in. spadek cen aluminium.

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Handlowcy widzą niewielką poprawę, jeśli chodzi o sprzedaż okien. Dużo klientów korzysta z dofinansowania z programu "Czyste Powietrze".

1