Assa Abloy z dużym wzrostem

Red.: |Data publikacji:

Firma Assa Abloy podsumowała drugi kwartał 2022 roku pod względem finansowym. Koncern odnotował wysoki, bo 25-procentowy wzrost w wartości sprzedaży.

Koncern Assa Abloy z siedzibą w Szwecji poinformował, że w drugim kwartale wartość sprzedaży firmy wyniosła 29,46 mld koron szwedzkich (ok. 13,38 mld zł) w stosunku do 23,64 mld (ok. 10,74 mld zł) w roku 2021. To wzrost o 25 proc., natomiast jeśli chodzi o wzrost organiczny to wyniósł on 13 proc. Z kolei wartość wskaźnika EBIT wyniosła 4,4 mld koron (ok. 2 mld zł) w porównaniu do 3,58 mld (ok. 1,63 mld zł) w analogicznym okresie w 2021 r. To z kolei więcej o 23 proc. Niższy jest jednak zysk netto spółki, w drugim kwartale bieżącego roku wyniósł on 3,15 mld koron (ok. 1,43 mld zł) w porównaniu do 3,21 mld (ok. 1,46 mld zł) w roku 2021.

Firma Assa Abloy zamknęła drugi kwartał wzrostem wartości sprzedaży oraz poprawą wyników operacyjnych, co według zarządu wynika z dużego popytu na produkty koncernu. Wysokie wyniki udało się wypracować w trudnych warunkach, gdzie na działalność oddziaływało wiele negatywnych czynników, jak niepewna sytuacja geopolityczna, lockdown w Chinach, wysoka inflacja czy rosnące stopy procentowe.

Nico Delvaux, prezes Assa Abloy podkreśla:

Chociaż nadal obserwujemy wysoki popyt na nasze produkty, to w burzliwych i niepewnych czasach kluczowe jest, abyśmy pozostali czujni i uważni na potencjalne oznaki zmian popytu. Zarówno podczas globalnego kryzysu finansowego w latach 2008-2009, jak i w czasach pandemii udowodniliśmy, że nasz zdecentralizowany model operacyjny jest elastyczny i że dysponujemy też elastyczną bazą kosztową. Wszystkie nasze oddziały mają przygotowane plany i narzędzia, aby sprostać potencjalnym zmianom i są dobrze przygotowane do poruszania się w tych niepewnych czasach.

Zobacz również

Sprzedaż systemów aluminiowych będzie rosła

Sprzedaż systemów aluminiowych będzie rosła

Globalny rynek systemów aluminiowych będzie rósł. Kolejna firma badawcza spodziewa się wzrostu do 2030 r. o ponad 7 proc. rocznie.

Automatyka budynkowa będzie się intensywnie rozwijać w najbliższych latach

Automatyka budynkowa będzie się intensywnie rozwijać w najbliższych latach

Europejski rynek systemów automatyki budynków (BAS) jest przygotowany na wzrost, wynoszący rocznie ok. 3,7 proc. Analitycy rynku przewidują, że ten stan potrwa w prognozowanym przez nich okresie, czyli do roku 2028.

Producenci okien inwestują w maszyny

Producenci okien inwestują w maszyny

Kolejni producenci stolarki otworowej sfinalizowali zakupy obejmujące najnowsze maszyny do produkcji. Są to zarówno pojedyncze urządzenia, jak i całe linie.

1