Assa Abloy rozpoczęła rok dużymi wzrostami

Red.: |Data publikacji:

Assa Abloy podliczyła wyniki z pierwszego kwartału tego roku. Szwedzka spółka zanotowała wysokie wzrosty zarówno pod kątem sprzedaży, jak i zysków.

Assa Abloy poinformowała, że sprzedaż netto wyniosła 32,39 mld koron (ok. 13,07 mld zł) w porównaniu do 26,59 (ok. 10,73 mld zł) w roku 2022, co stanowi wzrost o 22 proc. Spółka podliczyła, że wzrost organiczny jest na poziomie 14 proc., a ten wynikający z akwizycji to 5 proc. Assa Abloy poinformowała, że najlepsze wyniki ze sprzedaży osiągnięte zostały w obu Amerykach, a także w Azji Pacyficznej. Stosunkowo dobre dane ze sprzedaży są także w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce.

Assa Abloy, siedziba w Polsce.

Szwedzki koncern zanotował także bardzo dobre wyniki jeśli chodzi o zysk operacyjny EBIT. W pierwszym kwartale bieżącego roku wyniósł on 5,18 mld koron (ok. 2,09 mld zł) w stosunku do 4 mld koron (ok. 1,61 mld zł), co stanowi wzrost o 30 proc. Wyższy jest także zysk netto, spółka podliczyła, że wyniósł on 3,69 mld koron (ok. 1,49 mld zł) w stosunku do 2,85 mld koron (ok. 1,15 mld zł), to wzrost o 29 proc.

Spółka podała, że w pierwszych trzech miesiącach tego roku podpisała umowy akwizycji czterech podmiotów. Natomiast wciąż trwa proces sądowy dotyczący przejęcia firmy HHI. Assa Abloy spodziewa się, że wyrok zapadnie w II kwartale w tym roku.

Wyniki z I kwartału są według zarządu spółki bardzo dobrym rozpoczęciem roku. Nico Delvaux, prezes Assa Abloy jednak podsumowuje:

Środowisko makroekonomiczne pozostaje niepewne, a niektóre kluczowe wskaźniki efektywności wskazują na spowolnienie. Mimo, że nadal odnotowujemy dobre wyniki, jesteśmy przygotowani i posiadamy umiejętność łagodzenia dalszych zmian popytu, a w razie potrzeby jesteśmy gotowi do wdrożenia dodatkowych redukcji kosztów, aby chronić naszą rentowność i przepływy pieniężne.

Zobacz również

Włoskie targi promują bardziej zrównoważone środowisko

Włoskie targi promują bardziej zrównoważone środowisko

Zbliża się termin ME-EXPO 2023 - największych włoskich targów dla branży budowlanej. Organizatorzy zaproponowali nową formułę tej imprezy, dobywającej się co dwa lata.

Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Grupa Kęty w trzecim kwartale zanotowała wzrost wolumenu

Grupa Kęty poinformowała o szacunkowych wynikach za trzeci kwartał. W tym okresie Aluprof osiągnął wzrost przychodów ze sprzedaży.

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Unia oczekuje rocznych sprawozdań

Jak wskazują analitycy, 63 proc. największych firm w kraju przygotowuje raport dotyczący tematyki ESG, a 17 proc. poświęca temu miejsce w sprawozdaniach rocznych.

1