Assa Abloy powiększyła się o dwie nowe firmy

Red.: MR |Data publikacji: 2019-10-05

Assa Abloy kupiła kolejne spółki. Na początku października koncern podpisał umowę kupna czeskiej firmy LUX-IDent. Natomiast kilka dni wcześniej, pod koniec września, do grupy dołączyła australijska spółka – Placard.

Szwedzki koncern konsekwentnie realizuje strategię nabywania lokalnych firm zajmujących się szeroko pojętą technologią w dziedzinie otwierania drzwi. O przejęciach Assa Abloy w pierwszej połowie roku pisaliśmy TUTAJ.

W ostatnich tygodniach Szwedzi kupili dwie nowe spółki. Pierwsza z nich to Placard. Jest to australijska firma zajmująca się produkcją tzw. bezpiecznych kart. Są to rozwiązania wykorzystywane do systemów kontroli dostępu i identyfikacji cyfrowej. Placard powstał w 1987 r., zatrudnia 170 pracowników. Firma szacuje, że przychody za bieżący rok mogą wynieść ok. 63 mln dolarów australijskich (ponad 167 mln zł).

Drugie przedsiębiorstwo, które dołączyło do szwedzkiego koncernu, znajduje się  w Europie. Jest to czeska firma LUX-IDent, dostawca komponentów do technologii RFID (radio frequency identification). Assa Abloy w swoim komunikacie informuje, że ta akwizycja jest dla koncernu „strategiczna”. Firma bowiem rozszerzy swoją ofertę w zakresie komponentów do systemów RFID. Czeski LUX-IDent powstał w 2002 r. i zatrudnia 145 pracowników. Firma prognozuje, że sprzedaż w 2019 r. wyniesie ok. 440 mln koron (ok. 74 mln zł).

Zobacz również

Pagen ze wzrostami i nowym wizerunkiem

Pagen ze wzrostami i nowym wizerunkiem

Pagen, małopolski producent stolarki, zaprezentował nową identyfikację wizualną. Firma wprowadza również nową strategię marketingową na lata 2020-2022.

Tradycyjne targi BAU jednak odwołane!

Tradycyjne targi BAU jednak odwołane!

Zarząd Messe Munchen zdecydował o odwołaniu tradycyjnej formuły targowej przyszłorocznej edycji targów BAU (13-15 stycznia 2021) na rzecz formuły hybrydowej. Decyzja konsultowana była z wystawcami targowymi.

Aliplast rośnie dzięki fotowoltaice?

Aliplast rośnie dzięki fotowoltaice?

Lubelski Aliplast liczy w tym roku na kolejny, tym razem jednocyfrowy, wzrost przychodów. Głównie dzięki stabilnym zamówieniom na stolarkę oraz wzrostowi zamówień na fotowoltaikę. W związku z tym w Lublinie podjęto decyzje o kontynuowaniu procesów inwestycyjnych.

1