Assa Abloy: akwizycja za ponad 4 mld dolarów!

Red.: MR |Data publikacji: 2021-09-10

Assa Abloy przejmuje nową spółkę. Szwedzki koncern podpisał właśnie umowę na zakup dywizji Hardware and Home Improvement od amerykańskiej firmy Spectrum Brands.

Assa Abloy dołącza do swojej grupy kolejną spółkę, tym razem jest to dywizja Hardware and Home Improvement (HHI) od amerykańskiego Spectrum Brands. To dostawca przede wszystkim okuć budowlanych. Firma obsługuje klientów w Ameryce Północnej, a produkty kierowane są do segmentu budownictwa mieszkaniowego. Assa Abloy ujawniła wartość transakcji, wynosi ona 4,3 mld dolarów.

W ostatnim roku finansowy, który dla HHI zakończył się 30 września 2020 r., firma odnotowała sprzedaż netto w wysokości 1,43 mld dolarów. Amerykańska spółka ma w swojej ofercie bogatą ofertę produktową, przede wszystkim z grupy inteligentnych zamków, proponowane są one pod markami Kwikset, Baldwin, Weiser, Pfister i National Hardware. HHI ma swoją siedzibę w Lake Forest w Kalifornii. Natomiast produkcja odbywa się w zakładach w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Chinach,  na Tajwanie i Filipinach. Dla Hardware and Home Improvement pracuje ok. 7,5 tys. pracowników.

Nico Delvaux, prezes i dyrektor generalny Assa Abloy komentuje:

HHI jest doskonałym uzupełnieniem grupy Assa Abloy i stanowi ważny, strategiczny krok w rozwoju naszego segmentu budownictwa mieszkaniowego w Ameryce Północnej. Ta akwizycja wspiera naszą strategię wzmacniania pozycji, poprzez dodawanie produktów uzupełniających do podstawowej działalności i przyspieszy transformację z rozwiązań mechanicznych na cyfrowe.

Assa Abloy po zakończeniu tej transakcji spodziewa się dużego efektu synergii. Stanie się to dzięki zwiększonej ofercie produktowej, rozwojowi technologii, dystrybucji i zaopatrzenia. Szwedzki koncern zakłada, że w 2025 r. wartość EBIT osiągnie 100 mln dolarów.

Co ciekawe, koncern Assa Abloy  zgodził się zapłacić ewentualną opłatę za rozwiązanie umowy w wysokości 350 mln dolarów, gdyby umowa transakcyjna została rozwiązana w określonych okolicznościach i nie uzyskano by wymaganych zgód organów regulacyjnych.

Zobacz również

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Lisec w sierpniu tego roku zebrał zamówienia o wartości 34,5 mln euro. Jest to najwyższy wynik w historii firmy. Wyniki są świetne m.in. dzięki klientom z Polski.

Zabraknie montażystów?

Zabraknie montażystów?

Ekipy montażowe nie narzekają na brak pracy, wzrost cen stolarki nie wpłynął negatywnie na popyt, nie spowodował przestojów, a kalendarze na najbliższy czas są zapełnione. Czy ekipy montażowe są przygotowane na wielką falę renowacji budynków?

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek odnotował kilkunastoporocentowy wzrost sprzedaży w pierwszym półroczu. Firma planuje także inwestycję w moce produkcyjne.

1