Architekci wybrali najlepsze produkty stolarki

Autor: |Data publikacji:

Podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2021 Online poznaliśmy nie tylko laureata internetowej części konkursu StolArchi, ale także wybór jury, w którego skład wchodzą praktycy z biur projektowych.

StolArchi to pierwszy konkurs, w którym praktycy z biur projektowych doceniają najlepsze produkty z branży stolarki otworowej. Na co dzień korzystają oni w swoich projektach z wielu rozwiązań okiennych, czy drzwiowych, więc są w stanie najlepiej docenić zarówno walory estetyczne, jak i funkcjonalne poszczególnych wyrobów. Nie bez znaczenia w ich codziennej pracy jest również wsparcie techniczne, na jakie mogą liczyć ze strony producentów stolarki na różnych etapach projektowania budynków. Zwycięzcę czwartej edycji konkursu poznaliśmy podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2021 Online.

Laureatów konkursu ogłosiła Sylwia Melon-Szypulska, z pracowni architektonicznej A1, która po raz kolejny była przewodniczącą konkursowego jury. Nagrody StolArchi 2021 zostały przyznane w trzech kategoriach:

  • Forma – dla produktów o przemyślanej, znakomicie zaprojektowanej i wykonanej formie
  • Funkcja-Innowacja – dla wyrobów przełomowych, jak i ciekawych pomysłów podnoszących walory eksploatacyjne czy montażu.
  • Wsparcie techniczne – dla firmy wyznaczającej najlepszy standard wsparcia technicznego, dostępności specjalistów, konsultantów, jakości informacji na stronie internetowej, które będą wskazówką dla wytwórców, jak informować o parametrach produktów

– Obrady były dłuższe niż zazwyczaj, bo mieliśmy aż 57 zgłoszeń i to naprawdę interesujących. Zaprojektowanie produktu, wytworzenie go i wyprodukowanie w ilości seryjnej a następnie znalezienie dla niego klientów, to już duży sukces. Te 57 produktów to już są sukcesy tych firm – powiedziała Sylwia Melon-Szypulska podczas ogłaszania laureatów.

Które z tych produktów zyskały największe uznanie w oczach konkursowego jury? Oto lista laureatów:

Kategoria Forma

  • Laureat: Yawal – Moreview
  • Wyróżnienie: Akant – Screen Hema Zip

Kategoria Funkcja-Innowacja

  • Laureat: Sun Winner – Roleta zewnętrzna WIN SCREEN – ZIP
  • Wyróżnienie: Aluprof – system okienno-drzwiowy MB-79N

Kategoria Wsparcie techniczne

Zwycięzcom konkursu StolArchi 2021 serdecznie gratulujemy!

Przypomnijmy, że w trzeciej edycji konkursu, która została rozstrzygnięta na łamach naszego miesięcznika w maju 2020 r. w kategorii „Forma” największe uznanie architektów zdobył system Aluprof MB Skyline. Z kolei kategoria „Funkcja-Innowacja” wyłoniła cztery równorzędne wyróżnienia, ponieważ głosy jury rozłożyły się niemalże równo. Były to: filtr antysmogowy Nova Air firmy Brookvent, napęd DTN 80 firmy GU, okno Future Energy Line firmy Petecki oraz system TM 82W HI, firmy Yawal. W kategorii „Wsparcie techniczne” zwycięzcą okazała się firma Velux.

 

Zobacz również

Nowe „Vademecum: montaż stolarki” dostępne na naszym portalu

Nowe „Vademecum: montaż stolarki” dostępne na naszym portalu

„Vademecum: montaż stolarki” to praktyczny przewodnik po aktualnych standardach i technologiach montażu okien, również wielkogabarytowych.

Już niedługo webinarium IT W STOLARCE – szybkie wdrożenia, realne korzyści

Już niedługo webinarium IT W STOLARCE – szybkie wdrożenia, realne korzyści

Już we wtorek, 24 czerwca, wspólnie z Miquido zorganizujemy dla Was webinarium "IT w stolarce - szybkie wdrożenia, realne korzyści". Opowiemy Wam jak szybko i bezpiecznie wymienić system IT, który wspiera zarządzanie i produkcję.

Relacja z jubileuszowej edycji targów R+T Asia 2025

Relacja z jubileuszowej edycji targów R+T Asia 2025

W dniach 26–28 maja w Szanghaju odbyła się 20. edycja targów R+T Asia. Tegoroczna odsłona wydarzenia zbiegła się z 60-leciem globalnej marki R+T.