Arbonia podsumowała wstępnie wyniki za 2022 r. To spółka, do której należy m.in. polski producent drzwi Invado.
To był rok pełen wyzwań – tak Arbonia podsumowała zakończony właśnie sezon , gdyż firma mierzyła się z wieloma problemami na rynku. Już od początku roku obecne były zjawiska, które zaczęły się jeszcze w 2021 r., jak rosnące koszty materiałów do produkcji czy transportu. Do tych problemów dołożył się wzrost stóp procentowych. Jeśli chodzi o ceny energii, to według Arbonii podwyżki były dramatycznie wysokie. Spółka miała jeszcze dodatkowy problem z przewalutowaniem. W minionym roku frank szwajcarski się umacniał, co sprawiało, że wartość przychodów osiągniętych w krajach takich jak Polska spadała.

Ze względu na wzrost cen surowców i energii, Arbonia w drugiej połowie roku wprowadziła podwyżki na swoje produkty. Jednak spółka podkreśla, że na rynku surowców panowała niestabilna sytuacja przez cały rok, szczególnie była ona dotkliwa w segmencie drzwi, tutaj problemy były z materiałami drewnianymi do produkcji. Mimo tych trudności spółka osiągnęła w 2022 r. przychody w wysokości 1,2 mld franków, jeśli chodzi o organiczny wzrost, to był on na poziomie 5 proc.
Zobacz również
MADE Expo 2025: innowacja i zrównoważony rozwój
Targi MADE Expo 2025 odbędą się w dniach 19–22 listopada 2025 roku, w centrum wystawienniczym Fiera Milano Rho w Mediolanie. "Forum Branżowe" objęło patronat medialny nad tym wydarzeniem.
Grzegorz Białczak w zarządzie Invado, rozpoczęło się Arbonia Next2025
Rozpoczęły się dwutygodniowe targi Arbonia Next2025, w których Grupa prezentuje swoje rozwiązania dostawcom, dystrybutorom oraz klientom. Tuż przed wydarzeniem Grzegorz Białczak, zarządzający Arbonią w Europie Środkowo-Wschodniej, został członkiem zarządu Invado.
Lista 100 najbogatszych Polaków
Miesięcznik "Forbes" opublikował w ostatnim czasie ranking "Lista 100 najbogatszych Polaków 2025”. Znajdują się na niej również osoby ze świata stolarki.