Anwis zwiększa dynamikę sprzedaży Grupy Warema

Red.: |Data publikacji:

Grupa Warema podsumowała globalne wyniki za 2021 r. Firma osiągnęła wzrost przychodów o 10 proc. Do wysokich wyników przyczyniła się także działalność Anwisu.

Grupa Warema podliczyła, że w minionym roku osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 686 mln euro. Jest to wzrost o 10 proc. w stosunku do 2020 r. Do Grupy należy m.in. Anwis i wyniki polskiego producenta znacząco przyczyniły się do pozytywnych danych rocznych Waremy. Anwis wypracował przychody ze sprzedaży na poziomie 227 mln zł w 2021 r. Jest to aż 21-procentowy wzrost wartości sprzedaży w porównaniu do 2020 r. Według Centrum Analiz Branżowych firma Anwis należy do czołówki największych producentów w Polsce i znajduje się w pierwszej 15 przedsiębiorstw osłonowych w naszym kraju.

Warema, nowy zakład produkcyjny w Niemczech. Na dachu zainstalowane są panele solarne.

Warema informuje, że w połowie zeszłego roku oddała do użytku zakład produkcyjny z centrum logistycznym w Wertheim-Bettingen w Niemczech. Jest to obiekt o powierzchni 31 tys. mkw., w którym zastosowane zostały nowoczesne rozwiązania budowlane (m.in. zamontowano na dachu panele solarne). Dzięki nim zakład pokrywa 80 proc. swojego zapotrzebowania na energię. W obiekcie zainstalowany jest także system odzyskiwania ciepła, co pozwala na znaczącą oszczędność energii. Producent osłon zapowiada, że planuje kolejne inwestycje, bo chce powiększać moce produkcyjne. Także Anwis prowadzi inwestycje na szeroką skalę. Firma na początku 2021 r. informowała o planach budowy nowej hali fabrycznej w Brześciu Kujawskim, wartość prac budowlanych zapowiadana była wówczas na 46 mln zł. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Anwis

W Polsce rynek przesłon jest bardzo rozdrobniony, w naszym kraju działa kilkaset firm produkcyjnych. Natomiast 15 największych przedsiębiorstw, do których należy m.in. Anwis, ma łącznie 70 proc. udziału w produkcji osłon okiennych. Więcej na ten temat można przeczytać w nowym raporcie Rynek zewnętrznych osłon okiennych w Polsce, edycja 2022 przygotowanym przez Centrum Analiz Branżowych. Informacje o raporcie można znaleźć TUTAJ.

Zobacz również

Polflam: nowa siedziba, nowe produkty

Polflam: nowa siedziba, nowe produkty

Polflam od czerwca pracuje w nowej siedzibie. Firma jednocześnie przebadała na odporność ogniową wielkogabarytowe przegrody.

Także TSUE odrzuciło skargi Fakro

Także TSUE odrzuciło skargi Fakro

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) wydał ostateczny wyrok odrzucający apelację firmy Fakro w sprawie oddalenia jej skargi przeciw Komisji Europejskiej. Wyrok kończy 16-letni okres skarg Fakro na działania firmy Velux.

Na południu Europy może powstać Aliplast Bis

Na południu Europy może powstać Aliplast Bis

Jak zdradził w rozmowie z naszą redakcją Jan Kidaj, właściciel firmy Aliplast, ten sezon jest do tej pory udany dla tego systemodawcy z Lublina. Firma pracuje obecnie nad projektem stworzenia „Aliplastu Bis” na południu Starego Kontynentu.

1