American dream w Wielogłowach

Autor: |Data publikacji:

Po niedawnej wizycie w Kornicach, tym razem premier Mateusz Morawiecki zawitał do Wielogłowów pod Nowym Sączem, do firmy Wiśniowski. Zapowiedział tam przedłużenie okresu konsultacji nad projektem podatków w nowym Polskim Ładzie.

Niestety, nie doszło do spotkania z właścicielem firmy, Andrzejem Wiśniowskim, który aktualnie przebywa za granicą, ale Premiera godnie przywitała i oprowadziła po zakładzie pani prezes Krystyna Baran. Gość był wyraźnie pod wrażeniem nowoczesności i wielkości przedsiębiorstwa, a w swoim wystąpieniu podkreślił ogrom sukcesu Wiśniowskiego. Często zachwycamy się sukcesami firm amerykańskich i tym, do jakich rozmiarów doszły firmy, które powstały w garażu – mówił Premier – Cudze chwalicie, a swego nie znacie, ponieważ tutaj właśnie pod Nowym Sączem taka historia sukcesu wspaniałej polskiej firmy, która narodziła się w garażu, ma miejsce”. Dodał, że firmy takie jak Wiśniowski to właśnie „pomysłowość, pracowitość, ogromne doświadczenie pracowników. To jest właśnie „wygrany – wygrany” – ta filozofia pomiędzy przedsiębiorcą a pracownikami. To także filozofia Polskiego Ładu.”

I właśnie w trakcie tego wystąpienia Mateusz Morawiecki zapowiedział przedłużenie okresu konsultacji społecznych na rozwiązaniami podatkowymi nowego programu, który budzi wiele kontrowersji zarówno wśród pracowników, jak i pracodawców. „W ramach Polskiego Ładu zaplanowaliśmy szereg rozwiązań dla przedsiębiorców. Będziemy je konsultować w najbliższych tygodniach. Chcę przedłużyć okres konsultacji – do pięciu tygodni – aby każdy mógł spokojnie się wypowiedzieć”. Premier zapewnił, że zdążą ze wszystkim w tej ustawie do listopada.

Tą deklarację natychmiast podjęła pani prezes Baran, wyrażając swoje zadowolenie. „Cieszę się, że Premier przewiduje dogłębne konsultacje społeczne, bo chyba, tak jak we wszystkim, trzeba zachować umiar.” W przeddzień 32 Jubileuszu powstania firmy pochwaliła się ponad dwoma tysiącami zatrudnionych i 24 hektarami powierzchni pod dachem. To źródło wysokich podatków lokalnych. Składając zebranym życzenia pani prezes nie wspomniała jednak o niskich podatkach, ale przede wszystkim o zdrowiu, istotnym nie tylko indywidualnie, ale też w kontekście całej gospodarki.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1