American dream w Wielogłowach

Red.: |Data publikacji:

Po niedawnej wizycie w Kornicach, tym razem premier Mateusz Morawiecki zawitał do Wielogłowów pod Nowym Sączem, do firmy Wiśniowski. Zapowiedział tam przedłużenie okresu konsultacji nad projektem podatków w nowym Polskim Ładzie.

Niestety, nie doszło do spotkania z właścicielem firmy, Andrzejem Wiśniowskim, który aktualnie przebywa za granicą, ale Premiera godnie przywitała i oprowadziła po zakładzie pani prezes Krystyna Baran. Gość był wyraźnie pod wrażeniem nowoczesności i wielkości przedsiębiorstwa, a w swoim wystąpieniu podkreślił ogrom sukcesu Wiśniowskiego. Często zachwycamy się sukcesami firm amerykańskich i tym, do jakich rozmiarów doszły firmy, które powstały w garażu – mówił Premier – Cudze chwalicie, a swego nie znacie, ponieważ tutaj właśnie pod Nowym Sączem taka historia sukcesu wspaniałej polskiej firmy, która narodziła się w garażu, ma miejsce”. Dodał, że firmy takie jak Wiśniowski to właśnie „pomysłowość, pracowitość, ogromne doświadczenie pracowników. To jest właśnie „wygrany – wygrany” – ta filozofia pomiędzy przedsiębiorcą a pracownikami. To także filozofia Polskiego Ładu.”

I właśnie w trakcie tego wystąpienia Mateusz Morawiecki zapowiedział przedłużenie okresu konsultacji społecznych na rozwiązaniami podatkowymi nowego programu, który budzi wiele kontrowersji zarówno wśród pracowników, jak i pracodawców. „W ramach Polskiego Ładu zaplanowaliśmy szereg rozwiązań dla przedsiębiorców. Będziemy je konsultować w najbliższych tygodniach. Chcę przedłużyć okres konsultacji – do pięciu tygodni – aby każdy mógł spokojnie się wypowiedzieć”. Premier zapewnił, że zdążą ze wszystkim w tej ustawie do listopada.

Tą deklarację natychmiast podjęła pani prezes Baran, wyrażając swoje zadowolenie. „Cieszę się, że Premier przewiduje dogłębne konsultacje społeczne, bo chyba, tak jak we wszystkim, trzeba zachować umiar.” W przeddzień 32 Jubileuszu powstania firmy pochwaliła się ponad dwoma tysiącami zatrudnionych i 24 hektarami powierzchni pod dachem. To źródło wysokich podatków lokalnych. Składając zebranym życzenia pani prezes nie wspomniała jednak o niskich podatkach, ale przede wszystkim o zdrowiu, istotnym nie tylko indywidualnie, ale też w kontekście całej gospodarki.

Zobacz również

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Uroczysta gala wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

150 wystawców z 15 krajów - tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Odbędzie się w dniach 18-19 października w EXPO Kraków.

Nowe, duże salony ze stolarką

Nowe, duże salony ze stolarką

Grupa Impet, Mrówka czy All Windows Group to firmy, które otworzyły w ostatnim czasie sklepy ze stolarką.

1