ALUPROF: optymizm na fali wzrostów

Red.: RK |Data publikacji: 2019-08-12

Planowane na ten sezon wzrosty sprzedaży w Aluprofie będą w rzeczywistości zapewne znacznie wyższe.

Już w marcu pisaliśmy, że spółka wchodząca w skład Grupy Kety zakłada ok. 1,4 mld zł przychodów, co oznaczałoby 8-procentowy ich wzrost w stosunku do roku 2018. Sprzedaż krajowa miała tu wzrosnąć o 6 proc., a eksport o 13 proc. W czerwcu kierownictwo firmy poinformowało, że sprzedaż architektonicznych systemów aluminiowych wzrosła w maju o 27 proc. a po pięciu miesiącach była o 21 proc. wyższa niż przed rokiem. – Dzięki systematycznemu rozwojowi, systemy architektoniczne Aluprof skutecznie osiągają kolejne pułapy wzrostów sprzedażowych i wygrywają rywalizacje z wyrobami innych producentów. Nasze prognozy na przyszłość są bardzo optymistyczne – mówił wówczas Tomasz Grela, Prezes Zarządu ALUPROF S.A.

Tomasz Grela, prezes zarządu Aluprof

Raport półroczny Grupy Kęty przyniósł nie mniej optymistyczne informacje. Po sześciu miesiącach skonsolidowane przychody Aluprofu (całego segmentu SSA) osiągnęły wartość 705 mln zł, co oznacza, że były o 20 proc. wyższe niż rok temu. Nie mniej ważne jest, że ten wzrost na rynku krajowym wyniósł 23 proc., a na rynkach europejskich był wyższy nawet o 31 proc. Jedyny spadek spółka odnotowała na rynku amerykańskim, gdzie sprzedaż w I półroczu była niższa o ok. 1/3 w porównaniem z I półroczem 2018. Eksport w Aluprofie, zatrudniającym dzisiaj niemal 2270 pracowników, odpowiada już za 36 proc. całkowitych przychodów. Gdyby dynamika wzrostu z I półrocza utrzymała się do końca roku, wówczas Aluprof miałby szansę przekroczyć już w tym roku poziom nawet 1,5 mld zł przychodów. Tymczasem zarząd Grupy Kęty we wspomnianym raporcie przewiduje ostrożnie, że spółka z Bielska-Białej w roku 2020 może mieć „zaledwie” 1,42 mld zł ze sprzedaży.

Szacuje się, że aż 7 na 10 budowanych w Polsce nowoczesnych budynków wykorzystuje do realizacji systemy fasadowe marki Aluprof. W tym roku firma wygrała m.in. przetarg na kompleksowe wykonanie aluminiowo-szklanych ścian osłonowych na inwestycji Mennica Legacy Tower w Warszawie. Aluprof jest również partnerem październikowej I Krajowej Wystawy Innowacji okienno-drzwiowych, na której zaprezentuje swoje najnowsze propozycje dla inwestorów i producentów ślusarki aluminiowej.

Zobacz również

Monolit zwiększa zatrudnienie

Monolit zwiększa zatrudnienie

Monolit z Zambrowa stale się rozwija. Producent stolarki planuje zwiększenie mocy produkcyjnyej, a także zatrudnienie nowych pracowników.

Początki produkcji były w garażu – Fakro ma już 30 lat

Początki produkcji były w garażu – Fakro ma już 30 lat

W styczniu tego roku Fakro obchodzi 30-lecie działalności, Firma obecnie składa się z 11 spółek produkcyjnych i 17 dystrybucyjnych.

Rozwój G-U po udanym 2020 roku

Rozwój G-U po udanym 2020 roku

G-U zalicza miniony rok do udanych, firma zanotowała wzrost sprzedaży. W tym roku firma otworzyła halę do konfekcjonowania progów.

1