Aluprof inwestuje w produkcję szkła

Red.: |Data publikacji:

Ambitne plany na kolejny sezon zaprezentował Aluprof: przychody przekroczą wartość 2,35 mld zł, a nakłady inwestycyjne sięgną 165 mln zł. Firma zainwestuje m.in. w produkcję zespoleń szybowych.

Lider segmentu systemów aluminiowych, Aluprof z siedzibą w Bielsku-Białej, zakończy IV kwartał przychodami o 15 proc. wyższymi niż przed rokiem. Cały rok 2021 zamknie wynikiem sprzedażowym w wysokości niemal 2 mld złotych. Znane są również plany spółki na kolejny sezon. Na ostatniej konferencji prasowej Grupy Kęty poinformowano, że dla Aluprofu planowane są na rok 2022 przychody w wysokości 2,35 mld zł i będzie to o 19 proc. więcej niż w mijającym właśnie roku. Plan ten przyjęto przy założeniach, że cena aluminium w przyszłym roku wzrośnie o 11 proc. do średniej wartości 2750 USD/tonę, premia wlewkowa wyniesie 1450 USD/tonę (wzrost o 137 proc.!), a średni kurs dolara krążyć będzie wokół 3,80 złotego.

Plany inwestycyjne Segmentu Systemów Aluminiowych Grupy Kęty, któremu przewodzi Aluprof, osiągną w przyszłym roku wartość 165 mln zł i jest to 1/3 przyszłorocznych nakładów inwestycyjnych całej Grupy. Inwestycje Aluprofu obejmą rozwój kompleksu produkcyjno-magazynowego w Złotowie, nowe linie do lakierowania oraz linię do produkcji zespoleń szybowych, co jest zupełnie nową informacją. Tomasz Grela, prezes Aluprofu komentuje: „Pokusiliśmy się o inwestycję w linię do produkcji szkła ogniowego. Mamy nadzieję, że we wrześniu, październiku pierwsza sprzedaż będzie możliwa„.

Zobacz również

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro boleśnie odczuwa spadek koniunktury na rynku budowlanym. Mniejsza ilość zamówień powoduje, że firma nie ma obecnie pracy dla wszystkich pracowników.

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

Jak poinformowała nas firma Sun Winner, w okresie letnim znacznie zwiększyła się dynamika hurtowej sprzedaży pergoli. Przedsiębiorstwo z Łomży zakłada, że w tym roku uda mu się znacznie poprawić wyniki w porównaniu z sezonem 2021.

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

W ostatnim tygodniu naszego konkursu Mecenas Sportu na fotelu absolutnego lidera rozsiadł się zawierciański klub siatkówki Aluronu. Kibice tej drużyny oddali niemal 3 700 głosów.

1