Aluprof inwestuje w produkcję szkła

Red.: |Data publikacji:

Ambitne plany na kolejny sezon zaprezentował Aluprof: przychody przekroczą wartość 2,35 mld zł, a nakłady inwestycyjne sięgną 165 mln zł. Firma zainwestuje m.in. w produkcję zespoleń szybowych.

Lider segmentu systemów aluminiowych, Aluprof z siedzibą w Bielsku-Białej, zakończy IV kwartał przychodami o 15 proc. wyższymi niż przed rokiem. Cały rok 2021 zamknie wynikiem sprzedażowym w wysokości niemal 2 mld złotych. Znane są również plany spółki na kolejny sezon. Na ostatniej konferencji prasowej Grupy Kęty poinformowano, że dla Aluprofu planowane są na rok 2022 przychody w wysokości 2,35 mld zł i będzie to o 19 proc. więcej niż w mijającym właśnie roku. Plan ten przyjęto przy założeniach, że cena aluminium w przyszłym roku wzrośnie o 11 proc. do średniej wartości 2750 USD/tonę, premia wlewkowa wyniesie 1450 USD/tonę (wzrost o 137 proc.!), a średni kurs dolara krążyć będzie wokół 3,80 złotego.

Plany inwestycyjne Segmentu Systemów Aluminiowych Grupy Kęty, któremu przewodzi Aluprof, osiągną w przyszłym roku wartość 165 mln zł i jest to 1/3 przyszłorocznych nakładów inwestycyjnych całej Grupy. Inwestycje Aluprofu obejmą rozwój kompleksu produkcyjno-magazynowego w Złotowie, nowe linie do lakierowania oraz linię do produkcji zespoleń szybowych, co jest zupełnie nową informacją. Tomasz Grela, prezes Aluprofu komentuje: „Pokusiliśmy się o inwestycję w linię do produkcji szkła ogniowego. Mamy nadzieję, że we wrześniu, październiku pierwsza sprzedaż będzie możliwa„.

Zobacz również

Pomimo wojny rynek ukraiński odbudowuje się

Pomimo wojny rynek ukraiński odbudowuje się

Firmy prowadzące działalność w Ukrainie notują wzrost popytu. Polskie firmy planują także tam inwestycje.

Nietrafiona inwestycja producenta okien?

Nietrafiona inwestycja producenta okien?

Jedną z inwestycji firmy Eko-Okna był zakup akcji Rafako - producenta kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki.

Targi Fastener Poland już za 3 tygodnie

Targi Fastener Poland już za 3 tygodnie

Tematem przewodnim targów Fastener Poland będzie ekologia. Odbędą się 18-19 października 2023 w EXPO Kraków.

1