Aluprof Brylantem Polskiej Gospodarki

Red.: RK |Data publikacji: 2021-07-10

Wśród licznych nagród i tytułów, jakimi w ostatnim czasie obdarzono bielski Aluprof, pojawił się również Brylant Polskiej Gospodarki 2020. W przeciwieństwie do innych ten tytuł nie zależy opinii czy ocen, ale wynika wprost z danych bilansowych spółki. Analiza tych danych z lat 2018-2019 pozwoliła zaliczyć Aluprof do Brylantów i wycenić wartość tej spółki na ponad 3,5 mld zł.

Wycena po bilansie roku 2020 oraz po wynikach I półrocza 2021 będzie zapewne jeszcze wyższa. Po pierwszym kwartale tego rokuAluprof informowało 23-procentowym wzroście sprzedaży, do wartości ponad 410 mln zł i wyniku EBIDTA o 10 mln zł wyższym niż rok wcześniej. Obecnie systemodawca z Bielska-Białej ujawnił, że dynamika wzrostu sprzedaży w II kwartale br. była nawet wyższa r/r niż w pierwszym, bo nawet 25-procentowa, a wynik był znowu o 10 mln zł wyższy. Już w maju Tomasz Grela, prezes Aluprofu, mówił o dwucyfrowym wzroście sprzedaży w kwietniu i dobrym portfelu zamówień na maj. Wyniki czerwca ten optymizm tylko potwierdziły. Wysokie wzrosty segmentu aluminium potwierdza również najnowszy raport Centrum Analiz Branżowych „ Rynek okien w Polsce.  Edycja 2021” – na ich tle dynamika sprzedaży Aluprofu wygląda jednak ponadprzeciętnie.

Dobre wyniki II kwartału br. zakomunikowała również cała Grupa Kęty, w której Aluprof jest liderem segmentu systemów aluminiowych (SSA). Według szacunków, skonsolidowane przychody grupy ze sprzedaży wyniosą 1,165 mld zł (wzrost o 31 proc. r/r), a skonsolidowany zysk operacyjny osiągnie 213 mln zł, co oznacza wzrost o 41 proc. r/r. Kęty szacują, że zysk netto grupy w drugim kwartale 2021 r. wyniesie ok. 162 mln zł, co oznacza wzrost o 34 proc. w stosunku do II kwartału ub. roku.

Zobacz również

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Kolejna inwestycja Erkado w Radomiu

Otrzymaliśmy właśnie informację o starcie nowej inwestycji tej firmy pod Radomiem. W Wośnikach ruszyła budowa budynku magazynowego wraz zapleczem technicznym dla radomskiej fabryki Erkado.

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Niemiecki rynek drzwi wewnętrznych urósł i rosnąć będzie

Rynek drzwi wewnętrznych w Niemczech znacznie wzrósł w ubiegłym roku. Jednak według danych Branchenradar.com, wzrosty pochodziły wyłącznie z sektora mieszkaniowego. Ten rok będzie jeszcze lepszy.

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Włosi planują do końca roku duża wymianę okien i drzwi. Około 20 na 100 Włochów planuje przeprowadzić wymianę stolarki w swoich domach.

1