Aliplast buduje ogromną farmę PV

Red.: |Data publikacji:

Aliplast inwestuje w OZE. Na dachu lubelskiego zakładu instalowana jest jedna z większych w kraju instalacji fotowoltaicznych.

Aliplast chce osiągnąć neutralność klimatyczną. Cele, jakie firma sobie wyznaczyła, są opisane w dokumencie „Strategia społecznej odpowiedzialności Grupy Aliplast na lata 2021 – 2025”. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ. Dlatego inwestuje ona także w odnawialne źródła energii. W Lublinie na ukończeniu jest właśnie instalacja,  montowana na dachu fabryki. Powstaje jedna z większych dachowych farm fotowoltaicznych w naszym kraju w systemie niebalastowym.

Prace trwają od czerwca i podzielone są na etapy. W pierwszym zainstalowanych zostało 7750 modułów na powierzchni 70 tys. m2. Moduły są przyklejane do membrany firmy Corab. Wartość inwestycji to około 7,5 mln zł. Instalacja powstaje na czterech dachach, a moc paneli wynosi 2,1 MW.

W sierpniu Aliplast podpisał umowę z firmą Elkabel na instalację kolejnych ogniw, które pozwolą na zwiększenie mocy farmy do 2,47 MW. Prace potrwają do końca bieżącego roku. Spółka chce rozbudowywać moc farmy do 5 MW. To kolejna inwestycja dostawcy systemów aluminiowych. W 2021 r. pisaliśmy o łamaczach światła, na których naklejone zostały ogniwa perowskitowe Saul Technologies. Więcej na ten temat jest TUTAJ.

Niezwykle ważna obecnie tematyka zrównoważonego rozwoju pojawi się także jako panel w trakcie zbliżającego się jesiennego Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2023. Przypominamy, że wydarzenie odbędzie się w dniach od 25 do 26 października w Jachrance pod Warszawą. Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ. 

Zobacz również

Globalny rynek systemów fasadowych z tendencją wzrostową

Globalny rynek systemów fasadowych z tendencją wzrostową

Wartość globalnego rynku systemów fasadowych ma w 2033 roku wynieść 630 mld dol, przy rocznym wzroście na poziomie 5,8 proc.

Eko-Okna i Classen zapłaciły miliony podatku CIT

Eko-Okna i Classen zapłaciły miliony podatku CIT

Eko-Okna i Classen należą do największych firm w regionie i jednocześnie największych podatników. Firmy zapłaciły CIT liczony w milionach.

NSG notuje wzrost przychodów

NSG notuje wzrost przychodów

NSG podliczył półrocze swojego roku finansowego. Spółka odnotowała wzrost sprzedaży, także w segmencie szkła architektonicznego.

1