Albud będzie się rozbudowywał

Red.: |Data publikacji:

Albud będzie rozwijał moce produkcyjne. Firma otrzymała we wrześniu decyzję o wsparciu nowej inwestycji na Dolnym Śląsku.

Albud to producent stolarki z PCW i aluminium z siedzibą w Raciborowicach Górnych, w gminie Warta Bolesławiecka. Firma zdecydowała się na rozwój mocy produkcyjnych. Producent we wrześniu otrzymał od Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości decyzję o wsparciu nowej inwestycji. Jak deklaruje firma, będzie to reinwestycja, czyli rozbudowa istniejącego obiektu. Wartość projektu szacowana jest na 7 mln zł.

Przedstawiciele Albudu i Kamiennogórskiej Strefy Ekonomicznej.

Romuald Hil Albud Producent Okien i Drzwi działa na rynku od 1992 r. Firma wytwarza stolarkę na rynek polski, ale także eksportuje do Szwecji, Niemiec, Słowacji, Czech, Austrii, Holandii, Belgii i Francji. W 2021 r. przedsiębiorstwo odnotowało przychody w wysokości 23,47 mln zł w stosunku do 20,15 mln zł w roku 2020. W minionym roku firma zatrudniała 62 osób. Takie dane publikują twórcy rankingu Gazele Biznesu. Albud w 2021 roku zajmowała 114. pozycję w zestawieniu Gazel Biznesu w województwie dolnośląskim i 1684. pozycję w zestawieniu firm z całego kraju.

Zobacz również

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Po kilkuletniej przerwie po raz szósty zostały wybrane najlepsze okna i drzwi w Polsce w konkursie TopTen Hacks 2022.

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System podliczył wyniki za trzy kwartały bieżącego roku. Firma odnotowała wzrost wartości sprzedaży o 39 proc.

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC podliczył wyniki za trzy kwartały. Spółka jednocześnie informuje, że popyt na szkło w Europie spada, co wymaga korekt w działalności.

1