Akzo Nobel nie podniósł swoich cen

Red.: RK |Data publikacji: 2021-07-24

AkzoNobel, koncern specjalizujący się w dziedzinie farb i powłok przemysłowych, ogłosił swoje wyniki za II kwartał 2021 roku. W tym okresie koncern zwiększył swoje przychody o 26 proc. i osiągnął 335 mln EUR skorygowanego zysku operacyjnego. Co istotne, w stosunku do II kwartału roku 2019 wzrost sprzedaży był wyższy także o 10 proc. Wzrosty odbyły się głównie za sprawą większej ilości sprzedanych produktów, gdyż jak poinformowano ceny wyrobów tego producenta wzrosły w ciągu roku zaledwie o 1 proc. Akzo Nobel jest właścicielem takich marek m.in. jak Dulux, Sikkens i Interpon.

W najbliższym czasie Akzo Nobel zamierza umocnić swoją pozycję w Ameryce Południowej i Środkowej poprzez przejęcie kolumbijskiej Grupo Orbis, która ma znaczący udział w tamtejszych rynkach. Ponadto koncern inwestuje w rozwiązania ekologiczne instalując w swoich chińskich zakładach ok. 8000 paneli słonecznych. Ponad 5000 paneli zamontowane zostanie w zakładzie w Szanghaju, a 3000 w Kantonie. W przyszłości systemy fotowoltaiczne staną się podstawowym źródłem zasilania fabryk Akzo Nobel na całym świecie.

Przy okazji prezentacji wyników za II kwartał 2021, prezes zarządu Akzo Nobel – Thierry Vanlancker, powiedział:

Jesteśmy bardzo dumni z naszego zespołu, że pomimo wielu trudności związanych m.in. z dostępnością surowców, udało nam się osiągnąć wzrost przychodów w kolejnym kwartale. W związku z trwającą trudną sytuacją na rynku surowców, nadal podejmujemy stanowcze i niezbędne działania w temacie cen i zarządzania kosztami, mając cały czas na uwadze świadczenie serwisu dla naszych klientów na jak najwyższym poziomie.

Zobacz również

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Firmy inwestują w automatyzację produkcji

Lisec w sierpniu tego roku zebrał zamówienia o wartości 34,5 mln euro. Jest to najwyższy wynik w historii firmy. Wyniki są świetne m.in. dzięki klientom z Polski.

Zabraknie montażystów?

Zabraknie montażystów?

Ekipy montażowe nie narzekają na brak pracy, wzrost cen stolarki nie wpłynął negatywnie na popyt, nie spowodował przestojów, a kalendarze na najbliższy czas są zapełnione. Czy ekipy montażowe są przygotowane na wielką falę renowacji budynków?

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek z jednym z najlepszych okresów w historii firmy

Amex-Bączek odnotował kilkunastoporocentowy wzrost sprzedaży w pierwszym półroczu. Firma planuje także inwestycję w moce produkcyjne.

1