AGC stopniowo zastępuje gaz elektrycznością

Autor: |Data publikacji:

AGC instaluje w kolejnej hucie szkła instalację elektryczną. Linia produkcyjna zasilana będzie częściowo elektrycznością, tym razem w zakładzie w Niemczech.

Już trzy europejskie zakłady AGC zajmujące się produkcją szkła płaskiego mają linię zasilaną częściowo elektrycznością. Takie rozwiązania są już zainstalowane w hucie w Moustier w Belgii i Seingbouse we Francji. Natomiast właśnie zakończyły się prace w zakładzie w Osterweddingen w Niemczech. Firma przyznaje, że praca tam była dużym wyzwaniem. Montaż odbywał się w blisko działającego pieca, więc panowała bardzo wysoka temperatura.

Prace instalacyjne w niemieckim zakładzie AGC.

AGC stosuje nową technologię bezpośredniego wykorzystania energii elektrycznej do przeprowadzania procesu topienia szkła. Tradycyjnie źródłem energii jest tu gaz, firma stara się go zastąpić. Nowa metoda pozwala przede wszystkim na mniejsze uzależnienie się od jego dostaw. Wpływa także na zmniejszenie bezpośredniej emisji związków powstających przy spalaniu paliw kopalnych. AGC chce do 2050 r. osiągnąć neutralność klimatyczną, a technologia zasilania energią elektryczną przybliża firmę do osiągnięcia tego celu.

Zobacz również

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro otwiera fabrykę w USA

Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu

W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują

Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.