AGC instaluje w kolejnej hucie szkła instalację elektryczną. Linia produkcyjna zasilana będzie częściowo elektrycznością, tym razem w zakładzie w Niemczech.
Już trzy europejskie zakłady AGC zajmujące się produkcją szkła płaskiego mają linię zasilaną częściowo elektrycznością. Takie rozwiązania są już zainstalowane w hucie w Moustier w Belgii i Seingbouse we Francji. Natomiast właśnie zakończyły się prace w zakładzie w Osterweddingen w Niemczech. Firma przyznaje, że praca tam była dużym wyzwaniem. Montaż odbywał się w blisko działającego pieca, więc panowała bardzo wysoka temperatura.
AGC stosuje nową technologię bezpośredniego wykorzystania energii elektrycznej do przeprowadzania procesu topienia szkła. Tradycyjnie źródłem energii jest tu gaz, firma stara się go zastąpić. Nowa metoda pozwala przede wszystkim na mniejsze uzależnienie się od jego dostaw. Wpływa także na zmniejszenie bezpośredniej emisji związków powstających przy spalaniu paliw kopalnych. AGC chce do 2050 r. osiągnąć neutralność klimatyczną, a technologia zasilania energią elektryczną przybliża firmę do osiągnięcia tego celu.
Zobacz również
Veka sponsorem lokalnego sportu, Wiśniowski wspiera skoczka
W ostatnim czasie kilka firm z naszej branży pochwaliło się wsparciem dla sportowców. Wiśniowskiego będziemy oglądać w Pucharze Świata w skokach narciarskich, a Veka będzie widoczna podczas meczów Pucharu Polski. Fakro kontynuuje współpracę z piłkarkami, a Lanko i Oknamix zaczyna z piłkarzami.
Producenci stolarki w rankingu „Najcenniejsze firmy rodzinne 2024”
Producenci stolarki mają swoją reprezentację w tegorocznym rankingu najcenniejszych firm rodzinnych. Jego autorzy wyłonili laureatów spośród przedsiębiorstw w poszczególnych województwach.
CAL posadził kolejnych 10 tysięcy drzew
W drugiej połowie października pracownicy CAL tradycyjnie posadzili kolejnych 10 tysięcy drzew. Akcja, którą rokrocznie prowadzi suwalski producent drzwi, doczekała już siódmej edycji. Partnerem wydarzenia było "Forum Branżowe".