AGC sprzedaje swoje zakłady w USA

Red.: MR |Data publikacji: 2021-06-17

AGC zdecydowało się sprzedać zakłady szkła płaskiego w Stanach Zjednoczonych. Nabywcą został Cardinal Glass Industries.

AGC ogłosiło, że sprzedaje swoje zakłady produkujące szkło architektoniczne w USA. Umowa została zawarta 15 czerwca z firmą Cardinal Glass Industries. Przedsiębiorstwa obecnie czekają na akceptację odpowiednich urzędów i spodziewają się, że transakcja zostanie zamknięta w lipcu w tym roku. Wartość umowy sprzedaży to 450 mln dolarów.

Fabryki AGC, które firma sprzedaje.

AGC sprzedaje trzy zakłady. Pierwszy znajduje się w Greenland w Tennessee, są tu dwa piece do produkcji szkła płaskiego oraz coater, drugi zakład jest w Spring Hill w Kansas, pracuje w nim jeden piec do szkła płaskiego, a trzeci zakład jest w Abingdon w Virginii, gdzie pracuje coater.

AGC rozpoczęło produkcję szkła budowlanego w USA w 1988 r. Firma podaje, że amerykańskie fabryki w 2020 r. wypracowały sprzedaż netto w wysokości 28,1 mld jenów (ok. 250 mln dolarów). Japoński koncern spodziewa się, że transakcja przyczyni się do osiągnięcia zysku na poziomie 227 mln dolarów.

Zarząd AGC podał powody, dla których zdecydował się na transakcję. W oświadczeniu firma informuje:

W ramach średnioterminowej polityki zarządzania AGC plus-2023, ogłoszonej w lutym tego roku, firma dążyła do poprawy rentowności i efektywności aktywów swojej działalności w zakresie szkła architektonicznego, które zostały uznane za priorytetowe. AGC doszła do wniosku, że stworzy dalsze możliwości wzrostu poprzez przeniesienie tych aktywów do Cardinal Glass Industries. Cardinal ma doświadczenie w handlu z AGC w przeszłości i oczekuje się, że jak najefektywniej wykorzysta swoje aktywa i personel.

 

Zobacz również

Wielkie zmiany w AIB

Wielkie zmiany w AIB

AIB w pierwszym półroczu otworzyło nową fabrykę, zmieniło logotyp i utworzyło nowa markę AIB+. Planuje także uruchomienie nowej linii.

SCM wyda 100 mln euro na badania

SCM wyda 100 mln euro na badania

SCM planuje wydać 100 mln euro na badania i rozwój. Połowę wydatków sfinansuje z linii kredytowej od Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Polska z dużym wpływem na wyniki Grupy Schüco

Polska z dużym wpływem na wyniki Grupy Schüco

Grupa Schüco zamknęła rok 2020 z obrotami w wysokości 1,695 mld euro, co było nieznacznie gorszym wynikiem niż ten osiągnięty w 2019 roku. Okazuje się, że Polska odegrała kluczową rolę przy odnotowanych przez firmę wzrostach sprzedaży działu tworzyw sztucznych.

1