AGC po trzech kwartałach z dużymi spadkami w sprzedaży

Red.: |Data publikacji:

Grupa AGC podała globalne przychody ze sprzedaży za trzy kwartały. Koncern odnotował spadek na poziomie 111 mld jenów (ok. 4 mld zł).

Japoński koncern, zajmujący się przede wszystkim produkcją szkła, podał, że w okresie od stycznia do końca września przychody ze sprzedaży wyniosły 1012 mld jenów (36,68 mld zł). Jest to spadek w stosunku do roku 2019 – wówczas sprzedaż netto wyniosła 1123 mld jenów (41 mld zł). Natomiast zysk operacyjny w tym roku wyniósł 73,6 mld jenów (2,67 mld zł) w stosunku do 40,5 mld jenów (1,47 mld zł).

Grupa AGC poinformował także, jak wyglądała sprzedaż w poszczególnych segmentach, czyli działy: szkła (do którego zalicza się budowlane i do przemysłu motoryzacyjnego), elektroniki oraz chemikaliów. AGC przyznaje, że trudno jest podać oddzielnie dane na temat szkła budowlanego i do branży motoryzacyjnej, bo wytwarzane są na tych samych liniach produkcyjnych, dlatego podaje je wspólnie. Wartość sprzedaży szkła do zewnętrznych klientów w trzech kwartałach tego roku to 464 mld jenów (16,8 mld zł). W roku ubiegłym była to wartość 558 mld jenów (ok. 20,2 mld zł).

AGC otworzyło na początku listopada nowy budynek przeznaczony dla działu badań i rozwoju w AGC Yokohama Technical Center.

Spółka także poinformowała o zmianach w zarządzie grupy. Od pierwszego stycznia 2021 r. zarządzać firmą będą:

  • na stanowisku Representative Director Chairman: Takuya Shimamura,
  • na stanowisku Representative Director President i CEO: Yoshinori Hirai. 

Ponadto zmienią się członkowie zarządu i szefowie poszczególnych działów w Grupie AGC.

Zobacz również

Większa sprzedaż, ale mniejszy zysk we wzmocnieniach

Większa sprzedaż, ale mniejszy zysk we wzmocnieniach

Po niezwykle udanym sezonie 2021, po bardzo dobrym dla MFO pierwszym półroczu tego sezonu, spółka przygotowuje się na słabszy okres wynikający z warunków zewnętrznych. Uniezależnia się od kosztów energii inwestując w fotowoltaikę.

Albud będzie się rozbudowywał

Albud będzie się rozbudowywał

Albud będzie się rozbudowywał. Firma szacuje, że wartość inwestycji wyniesie ok. 7 mln zł. Producent otrzymał decyzję o wsparciu od KSSEMP.

Ekologiczne szkło nowym trendem w branży

Ekologiczne szkło nowym trendem w branży

AGC Glass Europe już w tym roku rozpocznie produkcję szkła o obniżonym śladzie węglowym. Dzięki temu firmie uda się zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 40 proc.

1