AGC Glass Europe opublikowało właśnie raport dotyczący zrównoważonego rozwoju. Opisane są w nim działania firmy w 2020 r.
AGC Glass Europe działała na wielu polach na rzecz zrównoważonego rozwoju. Firma inwestowała w odzyskiwanie energii i produkcję elektryczności. Od wielu lat instalowane były w zakładach produkcyjnych panele fotowoltaiczne i obecnie moc samodzielnie odzyskanej i wytworzonej energii w 2020 r. jest na poziomie 25 577 MWh. W minionym roku udało się także zainstalować turbinę wiatrową w Seneffe w Belgii.
Od 2002 r. firma zmniejszyła emisję CO2 na tonę szkła o 11 proc. Od 2020 zrezygnowano z użycia ciężkich olejów opałowych, a od 1999 r. emisja pyłów została ograniczona o 61 proc. Udało się zmniejszyć zużycie wody – od 1998 r. do 2020 r. zużycie spadło o 69 proc. Jeśli chodzi o odpady, to w całej grupie AGC Glass Europe powstaje ich 234 tys. ton na rok. Jednak 97 proc. z nich zostaje poddanych recyklingowi lub odzyskowi. W przypadku transportu, to 56 proc. surowców przewożonych jest drogą morską i pociągami. Firma stara się ograniczać transport ciężarówkami.
AGC Glass Europe poddaje recyklingowi ok. 1 mln ton stłuczki rocznie. Firma podliczyła, że to przekłada się na oszczędność 1 150 000 ton surowca rocznie. Dzięki temu spada emisja Co2 o 700 tys. ton.
Zobacz również
Fakro otwiera fabrykę w USA
Fakro w USA uruchamia fabrykę schodów strychowych. Mieści się ona w miejscowości Elizabeth City w Karolinie Północnej.
XV Kongres Stolarki Polskiej już w przyszłym tygodniu
W dniach 22–23 maja w Hotelu Warszawianka w Jachrance odbędzie się XV Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD.
„Czyste Powietrze” winne miliony złotych. Wykonawcy protestują
Fala protestów w związku z nierozliczonymi umowami w ramach programu „Czyste Powietrze”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zalega z wypłatami pojedynczym firmom nawet po kilkadziesiąt milionów złotych.