ADAMS stawia na czystość i czyste powietrze

Red.: |Data publikacji:

Firma Adams z Mrągowa wychodzi poza klasyczny biznes stolarkowy, poszerzając go o nowe usługi. Niebawem każdy TIR przejeżdżający przez to miasto będzie się mógł doczyścić w firmowej myjni. Także wówczas, gdy będzie woził jakieś konkurencyjne logo.

Siedziba firmy Adams

Adams, jeden z liderów produkcji stolarki w województwie warmińsko -mazurskim, stawia w tym sezonie na termomodernizacje. Producent z Mrągowa o przychodach rocznych grubo powyżej 200 mln zł, przyłączył się właśnie do Koalicji Termomodernizacji, by przeszkolić swoich dilerów w całym kraju. Niebawem w salonach ze stolarką Adamsa zasiądą doradcy ds. dotacji, którzy prowadzić będą swoich klientów po trudnym terenie inwestycji w ocieplanie budynków oraz wymiany okien i drzwi. Poza oknami i drzwiami Adams dostarcza im również witryny, konstrukcje fasadowe z aluminium, ale też rolety zewnętrzne oraz wewnętrzne roletki materiałowe.

Produkcja stolarki na pewno bywa zajęciem opłacalnym, ale firma Adams spróbuje udowodnić, że mycie samochodów wcale nie musi być mniej rentowne. Właśnie w pobliżu swojej siedziby przy obwodnicy Mrągowa uruchomiła myjnię samochodów ciężarowych, naczep i autokarów, instalując w niej dwie automatyczne myjki Sultof Tytan. Każda myjnia posiada zestaw trzech szczotek myjących, natrysk chemii, ruchome systemy wysokociśnieniowe i płukanie z woskowaniem. Na wjeździe na stanowiska mycia znajduje się moduł do przejazdowego mycia podwozia. Wzdłuż obu stanowisk mycia zostały rozprowadzone instalacje do domywania ręcznego, a od strony wjazdu zamontowano bębny umożliwiające mycie wewnętrzne kontenerów i chłodni. Mrągowo leży na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych prowadzących z północy na południe i z zachodu na wschód, co generuje nasilony ruch ciężarowy. Stąd pomysł Adamsa, by otworzyć tu myjnię dla samochodów ciężarowych może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Zobacz również

Warema zakończyła trudny rok na plusie

Warema zakończyła trudny rok na plusie

Warema podsumowała miniony rok pod względem finansowym. Firma osiągnęła niewielki wzrost w sprzedaży w porównaniu do 2022 r.

Czy Mercor pokonał spadki?

Czy Mercor pokonał spadki?

Zarząd spółki Mercor SA opublikował informację o wielkości zamówień w maju 2024 r. Grupa pozyskała zlecenia o wartości ok. 53,2 mln zł.

Brytyjczycy spodziewają się poprawy w budownictwie pod koniec roku

Brytyjczycy spodziewają się poprawy w budownictwie pod koniec roku

W Wielkiej Brytanii spadło oprocentowanie stóp procentowych kredytów hipotecznych, co może się odbić poprawą na rynku budowlanym.

1