Znakomite wyniki eksportu polskiej stolarki do Niemiec

Autor: |Data publikacji:

Od stycznia do września 2022 roku znacząco wzrósł eksport polskich okien i drzwi z tworzyw sztucznych do Niemiec. Jak wynika z danych, które zostały podane w podcaście „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”, w każdym z analizowanych kwartałów dynamika wzrostu była na wysokim poziomie.

Gdy sprzedaż krajowa stolarki z PCW słabła w 2022 roku, tak w eksporcie do Niemiec nie widać było osłabienia. Co ważne, dotyczy to zarówno sprzedaży w ujęciu nie tylko wartościowym, ale także ilościowym. Dane te omówili Maksymilian Miros (Centrum Analiz Branżowych) i Paweł Gregorczyk (Forum Branżowe) w swoim podcaście  „Plusy, minusy. Analizy branży stolarki”.

W okresie od stycznia do września 2022 roku w ujęciu ilościowym sprzedano w Niemczech o 11,6 proc. okien i drzwi z PCW więcej, niż w analogicznym okresie roku 2021. Najlepszy pod tym względem okazał się II kwartał, gdzie wzrosty były na poziomie 13,7 proc., ale w tym czasie w każdym kwartale wzrosty były dwucyfrowe.

Pod względem wartościowym z kolei najlepszy okazał się II kwartał, w którym odnotowano wzrost na poziomie 35,1 proc. Analizując okres od stycznia do września 2022 roku odnotowano z kolei wzrost na poziomie 34,2 proc. Dane te współgrają z przedstawioną w tym samym odcinku podcastu informacjami o niemieckim rynku stolarki, który w trzech pierwszych kwartałach 2022 roku również odnotował wzrosty, zarówno w ujęciu ilościowym jak i wartościowym (więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ).

Więcej na ten temat w audycji:

Polecamy również poprzednie odcinku naszego podcastu, w którym znajdą Państwo bogatą wiedzę o rynku stolarki:

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1