Zmiany w zarządzie Fakro

Red.: MR |Data publikacji: 2020-11-10

Fakro ma nowego wiceprezesa. Został nim na początku listopada Paweł Dziekoński.

Zarząd Fakro powiększył się o nową osobę. Od 2 listopada wiceprezesem w nowosądeckiej firmie został Paweł Dziekoński. Producent okien dachowych informuje, że nowy wiceprezes „wspólnie z pozostałymi członkami zarządu będzie odpowiadał za funkcjonowanie i wyniki całej Grupy Fakro, wzmocni organizacyjnie i biznesowo firmę”.

Paweł Dziekoński ma bogate doświadczenie zawodowe, wielokrotnie zajmował stanowiska w zarządzie. Ostatnio, od 2017 r., pracował jako wiceprezes w spółce Kazar, to producent obuwia. Przez rok zajmował także stanowisko wiceprezesa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (od kwietnia 2016 r. do kwietnia 2017 r.). Paweł Dziekoński pracował także na stanowiskach kierowniczych w Deutsche Banku i w Kredyt Banku oraz w firmach Deloitte i EY. Paweł Dziekoński jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Ryszard Florek, prezes Fakro:

Cieszę się, że do grona zarządu Fakro dołączył tak doświadczony menedżer, w którym będę miał wsparcie. Ogromna ilość zadań związanych z konkurowaniem na rynku globalnym, sprawa w Komisji Europejskiej mocno ograniczyła mój czas na operacyjną działalność firmy. Dzięki zaangażowaniu pana Pawła będę mógł więcej czasu poświęcić na rozwój produktów i wzmocnienie biznesu. Wierzę też, że wiedza, kompetencje i doświadczenie pana Pawła pomogą nam jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła i umocnić pozycję Fakro na globalnym rynku okien dachowych.

Zobacz również

Najlepsze wpisy z Pressroomu

Najlepsze wpisy z Pressroomu

Przedstawiamy subiektywną listę najciekawszych wieści z firm, które opublikowaliśmy w ostatnim czasie. Jednocześnie zapraszamy do lektury całego działu Pressroom, w którym można odkryć jeszcze więcej ciekawych treści.

Jak klienci indywidualni w Polsce kupują okna?

Jak klienci indywidualni w Polsce kupują okna?

Centrum Analiz Branżowych przygotowało nowy raport, który sprawdza, jak Polacy kupują okna. Analizie poddano ścieżki zakupowe inwestorów indywidualnych, od pojawienia się potrzeby, aż po wrażenia po zakupie.

Dni Budownictwa i Architektury 2021

Dni Budownictwa i Architektury 2021

W dniach 1-4 lutego 2021 r. odbywać się będą Dni Budownictwa i Architektury organizowane przez grupę MTP. Mają one wypełnić lukę po przeniesionych na listopad targach BUDMA.

1