Zmiany terminów branżowych imprez targowych

Red.: |Data publikacji:

Targi Monachijskie poinformowały o zmianie daty wiodących targów budowlanych. Targi BAU miały się odbyć w styczniu 2023 roku. Poznaliśmy nową datę. Jak wynika z naszych informacji, tuż przed rozpoczęciem imprezy, na jesień przeniesiono też targi Warsaw Home Build w Nadarzynie.

Główne tematy targów BAU nie ulegają zmianie – według zapowiedzi będą to następujące zagadnienia:

  • Wyzwania zmian klimatycznych
  • Zasoby i recykling
  • Transformacja cyfrowa
  • Przystępne życie

Również nie zmieni się liczba hal, w których wystawiać się będą firmy z branży budowlanej – nadal planowane jest wykorzystanie 19 przestrzeni wystawienniczych. Zmienia się natomiast data wydarzenia – targi BAU 2023 odbędą się w dniach 17-22 kwietnia 2023 roku. Decyzja została podjęta przez radę doradczą i radę Powierniczą BAU.

Dr Reinhard Pfeiffer, zastępca dyrektora generalnego Messe München, wyjaśnia:

BAU to jedne z wiodących targów na świecie, a naszym celem jest zgromadzenie w Monachium wystawców i gości z całego świata. Dzięki temu jednorazowemu przesunięciu ze stycznia na kwiecień chcemy zaoferować naszym klientom i uczestnikom maksymalne bezpieczeństwo planowania.

Według organizatorów targów BAU nowa data została pozytywnie przyjęta przez branże budowlaną.

Dieter Schäfer, przewodniczący rady doradczej i rady powierniczej BAU oraz dyrektor generalny Deutsche Steinzeug Cremer & Breuer AG:

Z zadowoleniem przyjmujemy decyzję Targów Monachijskich o zmianie terminu BAU na wiosnę 2023. Ważne jest, aby po tym długim, pełnym wyzwań czasie, branża mogła się zjednoczyć w pełni i bez większych ograniczeń. Jesteśmy bardziej niż optymistycznie nastawieni do kwietniowej daty i już nie możemy się doczekać spotkania w Monachium z konkurencją i klientami z całego świata.

W ostatnim czasie większość kluczowych imprez targowych doczekało się zmian terminów. Jak wygląda kalendarz imprez targowych dla branży stolarki, które odbywają się w Niemczech? Oto lista najbliższych wydarzeń wraz z aktualnymi datami:

  • Fensterbau Frontale  – Norymberga , 12-15 lipca 2022 r.
  • BAU – Monachium, 17-22 kwietnia 2023 r.
  • R+TStuttgart, 19-23 lutego 2024 r.
Przypomnijmy, że przygotowywana jest wiosenna edycja ForumInternational, która publikowana będzie w języku niemieckim. Forum International, edycja 2022 stanowi pigułkę wiedzy o polskim rynku stolarki, przydatnej zarówno dystrybutorom, jak i przedsiębiorcom w Niemczech. Dystrybuowana będzie w salonach okienno-drzwiowych, biurach PAIH, ambasadach RP, konsulatach oraz podczas imprez targowych.

Jak wynika z naszych informacji, na jesień przeniesiono też polskie targi Warsaw Home Build, które miały się odbyć w Nadarzynie w dniach 17-19 marca. Taką informację miał przekazać organizator wystawcom. Niestety nie sposób potwierdzić tej wiadomości bezpośrednio w Ptak Warsaw Expo, gdyż żadna z osób kontaktowych nie odbiera telefonów. Również na fanpage’u wydarzenia pytania użytkowników na temat przeniesienia targów pozostają bez odpowiedzi.

Zobacz również

Pomimo wojny rynek ukraiński odbudowuje się

Pomimo wojny rynek ukraiński odbudowuje się

Firmy prowadzące działalność w Ukrainie notują wzrost popytu. Polskie firmy planują także tam inwestycje.

Nietrafiona inwestycja producenta okien?

Nietrafiona inwestycja producenta okien?

Jedną z inwestycji firmy Eko-Okna był zakup akcji Rafako - producenta kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki.

Targi Fastener Poland już za 3 tygodnie

Targi Fastener Poland już za 3 tygodnie

Tematem przewodnim targów Fastener Poland będzie ekologia. Odbędą się 18-19 października 2023 w EXPO Kraków.

1