Zmiany terminów branżowych imprez targowych

Red.: |Data publikacji:

Targi Monachijskie poinformowały o zmianie daty wiodących targów budowlanych. Targi BAU miały się odbyć w styczniu 2023 roku. Poznaliśmy nową datę. Jak wynika z naszych informacji, tuż przed rozpoczęciem imprezy, na jesień przeniesiono też targi Warsaw Home Build w Nadarzynie.

Główne tematy targów BAU nie ulegają zmianie – według zapowiedzi będą to następujące zagadnienia:

  • Wyzwania zmian klimatycznych
  • Zasoby i recykling
  • Transformacja cyfrowa
  • Przystępne życie

Również nie zmieni się liczba hal, w których wystawiać się będą firmy z branży budowlanej – nadal planowane jest wykorzystanie 19 przestrzeni wystawienniczych. Zmienia się natomiast data wydarzenia – targi BAU 2023 odbędą się w dniach 17-22 kwietnia 2023 roku. Decyzja została podjęta przez radę doradczą i radę Powierniczą BAU.

Dr Reinhard Pfeiffer, zastępca dyrektora generalnego Messe München, wyjaśnia:

BAU to jedne z wiodących targów na świecie, a naszym celem jest zgromadzenie w Monachium wystawców i gości z całego świata. Dzięki temu jednorazowemu przesunięciu ze stycznia na kwiecień chcemy zaoferować naszym klientom i uczestnikom maksymalne bezpieczeństwo planowania.

Według organizatorów targów BAU nowa data została pozytywnie przyjęta przez branże budowlaną.

Dieter Schäfer, przewodniczący rady doradczej i rady powierniczej BAU oraz dyrektor generalny Deutsche Steinzeug Cremer & Breuer AG:

Z zadowoleniem przyjmujemy decyzję Targów Monachijskich o zmianie terminu BAU na wiosnę 2023. Ważne jest, aby po tym długim, pełnym wyzwań czasie, branża mogła się zjednoczyć w pełni i bez większych ograniczeń. Jesteśmy bardziej niż optymistycznie nastawieni do kwietniowej daty i już nie możemy się doczekać spotkania w Monachium z konkurencją i klientami z całego świata.

W ostatnim czasie większość kluczowych imprez targowych doczekało się zmian terminów. Jak wygląda kalendarz imprez targowych dla branży stolarki, które odbywają się w Niemczech? Oto lista najbliższych wydarzeń wraz z aktualnymi datami:

  • Fensterbau Frontale  – Norymberga , 12-15 lipca 2022 r.
  • BAU – Monachium, 17-22 kwietnia 2023 r.
  • R+T – Stuttgart, 19-23 lutego 2024 r.
Przypomnijmy, że przygotowywana jest wiosenna edycja ForumInternational, która publikowana będzie w języku niemieckim. Forum International, edycja 2022 stanowi pigułkę wiedzy o polskim rynku stolarki, przydatnej zarówno dystrybutorom, jak i przedsiębiorcom w Niemczech. Dystrybuowana będzie w salonach okienno-drzwiowych, biurach PAIH, ambasadach RP, konsulatach oraz podczas imprez targowych.

Jak wynika z naszych informacji, na jesień przeniesiono też polskie targi Warsaw Home Build, które miały się odbyć w Nadarzynie w dniach 17-19 marca. Taką informację miał przekazać organizator wystawcom. Niestety nie sposób potwierdzić tej wiadomości bezpośrednio w Ptak Warsaw Expo, gdyż żadna z osób kontaktowych nie odbiera telefonów. Również na fanpage’u wydarzenia pytania użytkowników na temat przeniesienia targów pozostają bez odpowiedzi.

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1