Zmiany personalne w firmach Selena, ML System i Velux

Red.: |Data publikacji:

W Selenie i ML System w maju doszło do zmian w zarządzie. Z kolei Velux zaczął poszukiwać nowego dyrektora.

Jacek Michalak, prezes zarządu spółki Selena złożył 19 maja rezygnację. Ma ona skutek natychmiastowy, Jacek Michalak nie podał jednak powodu rezygnacji z pełnienia funkcji prezesa. Tymczasowo, do momentu wyboru nowego prezesa, zarządzanie spółką przejął Krzysztof Ościłowicz, dotychczasowy członek zarządu ds. finansowych. Jacek Michalak pracował w Selenie od 2019 r., na początku jako członek zarządu ds. finansowych. Od 16 lutego 2021 zajmował fotel prezesa Seleny.

Jacek Michalak

Z kolei w ML System rada nadzorcza spółki powołała Rafała Sadzyńskiego na członka zarządu i także na wiceprezesa zarządu spółki (od 23 maja). Nowy wiceprezes ML System ma duże doświadczenie menadżerskie, także w branży stolarki otworowej. W latach 2001-2011 zajmował stanowisko dyrektora operacyjnego w Reynaers Polska, a od 2011 do 2015 był prezesem zarządu w Reynaersie. Z kolei od 2020 do 2022 pracował jako dyrektora zarządzający w Decalu Solution. W ML System obecnie w skład zarządu wchodzą: Dawid Cycoń, prezes, Anna Warzybok, wiceprezes, Edyta Stanek, wiceprezes i Rafał Sadzyński, wiceprezes.

Z firmą Velux żegna się natomiast Adam Ambroziak. Będzie on jeszcze z firmą związany do końca lipca, pracuje na stanowisku Public Affairs Manager. Firma zaczęła już szukać jego następcy Adama Ambroziaka.

Adam Ambroziak

Zobacz również

ML System zakończył kwartał dwoma patentami na szyby

ML System zakończył kwartał dwoma patentami na szyby

ML System podliczył wyniki handlowe z I kwartału. Firma odnotowała spadek wartości przychodów ze sprzedaży.

Niższa wartość zamówień w Mercorze

Niższa wartość zamówień w Mercorze

Grupa Mercor pozyskała w kwietniu zamówienia o wartości niższej o 18 proc. w stosunku analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Hydro i Saint-Gobain chcą wspólnie minimalizować ślad węglowy

Hydro i Saint-Gobain chcą wspólnie minimalizować ślad węglowy

Hydro Building i Saint-Gobain nawiązały współpracę na polu niskoemisyjnych fasad. Obie firmy będą współpraować by zmniejszyć ślad węglowy.

1