Zmiany personalne w firmach Selena, ML System i Velux

Red.: |Data publikacji:

W Selenie i ML System w maju doszło do zmian w zarządzie. Z kolei Velux zaczął poszukiwać nowego dyrektora.

Jacek Michalak, prezes zarządu spółki Selena złożył 19 maja rezygnację. Ma ona skutek natychmiastowy, Jacek Michalak nie podał jednak powodu rezygnacji z pełnienia funkcji prezesa. Tymczasowo, do momentu wyboru nowego prezesa, zarządzanie spółką przejął Krzysztof Ościłowicz, dotychczasowy członek zarządu ds. finansowych. Jacek Michalak pracował w Selenie od 2019 r., na początku jako członek zarządu ds. finansowych. Od 16 lutego 2021 zajmował fotel prezesa Seleny.

Jacek Michalak

Z kolei w ML System rada nadzorcza spółki powołała Rafała Sadzyńskiego na członka zarządu i także na wiceprezesa zarządu spółki (od 23 maja). Nowy wiceprezes ML System ma duże doświadczenie menadżerskie, także w branży stolarki otworowej. W latach 2001-2011 zajmował stanowisko dyrektora operacyjnego w Reynaers Polska, a od 2011 do 2015 był prezesem zarządu w Reynaersie. Z kolei od 2020 do 2022 pracował jako dyrektora zarządzający w Decalu Solution. W ML System obecnie w skład zarządu wchodzą: Dawid Cycoń, prezes, Anna Warzybok, wiceprezes, Edyta Stanek, wiceprezes i Rafał Sadzyński, wiceprezes.

Z firmą Velux żegna się natomiast Adam Ambroziak. Będzie on jeszcze z firmą związany do końca lipca, pracuje na stanowisku Public Affairs Manager. Firma zaczęła już szukać jego następcy Adama Ambroziaka.

Adam Ambroziak

Zobacz również

Pomimo wojny rynek ukraiński odbudowuje się

Pomimo wojny rynek ukraiński odbudowuje się

Firmy prowadzące działalność w Ukrainie notują wzrost popytu. Polskie firmy planują także tam inwestycje.

Nietrafiona inwestycja producenta okien?

Nietrafiona inwestycja producenta okien?

Jedną z inwestycji firmy Eko-Okna był zakup akcji Rafako - producenta kotłów oraz urządzeń ochrony środowiska dla energetyki.

Targi Fastener Poland już za 3 tygodnie

Targi Fastener Poland już za 3 tygodnie

Tematem przewodnim targów Fastener Poland będzie ekologia. Odbędą się 18-19 października 2023 w EXPO Kraków.

1