Zmiany personalne w firmach Selena, ML System i Velux

Autor: |Data publikacji:

W Selenie i ML System w maju doszło do zmian w zarządzie. Z kolei Velux zaczął poszukiwać nowego dyrektora.

Jacek Michalak, prezes zarządu spółki Selena złożył 19 maja rezygnację. Ma ona skutek natychmiastowy, Jacek Michalak nie podał jednak powodu rezygnacji z pełnienia funkcji prezesa. Tymczasowo, do momentu wyboru nowego prezesa, zarządzanie spółką przejął Krzysztof Ościłowicz, dotychczasowy członek zarządu ds. finansowych. Jacek Michalak pracował w Selenie od 2019 r., na początku jako członek zarządu ds. finansowych. Od 16 lutego 2021 zajmował fotel prezesa Seleny.

Jacek Michalak

Z kolei w ML System rada nadzorcza spółki powołała Rafała Sadzyńskiego na członka zarządu i także na wiceprezesa zarządu spółki (od 23 maja). Nowy wiceprezes ML System ma duże doświadczenie menadżerskie, także w branży stolarki otworowej. W latach 2001-2011 zajmował stanowisko dyrektora operacyjnego w Reynaers Polska, a od 2011 do 2015 był prezesem zarządu w Reynaersie. Z kolei od 2020 do 2022 pracował jako dyrektora zarządzający w Decalu Solution. W ML System obecnie w skład zarządu wchodzą: Dawid Cycoń, prezes, Anna Warzybok, wiceprezes, Edyta Stanek, wiceprezes i Rafał Sadzyński, wiceprezes.

Z firmą Velux żegna się natomiast Adam Ambroziak. Będzie on jeszcze z firmą związany do końca lipca, pracuje na stanowisku Public Affairs Manager. Firma zaczęła już szukać jego następcy Adama Ambroziaka.

Adam Ambroziak

Zobacz również

Białostocki piknik montażowy ISO-Chemie

Białostocki piknik montażowy ISO-Chemie

W ubiegłym tygodniu gościliśmy na pikniku montażowym ISO-Chemie w Białymstoku. Szkolenie producenta ciepłej belki montażowej cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno montażystów, jak i producentów.

Rozstrzygnięto 29. edycję konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

Rozstrzygnięto 29. edycję konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”

10 września 2025 roku w Zamku Królewskim w Warszawie ogłoszono laureatów Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”.

Forum Webinar #2 – poznaj kolejne nowości na sezon 2025

Forum Webinar #2 – poznaj kolejne nowości na sezon 2025

18 września drugie w tym roku spotkanie w ramach Forum Webinar. Przedstawimy nowości produktowe branży stolarki na sezon 2025.