Zmiany personalne w branży

Red.: |Data publikacji:

W styczniu w firmach z branży stolarki otworowej zaszło kilka zmian personalnych. Nowe osoby pojawiły się na stanowiskach kierowniczych, ale też firmy zwiększały swoje kadry w działach technicznych czy handlowych.

Od początku roku firma Medos ma nowego dyrektora generalnego. Został nim Andrzej Lewoń, który pracuje w Medosie już od ponad 15 lat. Dotychczas pełnił on funkcję dyrektora handlowego na region Polski. Natomiast swoją karierę w firmie zaczynał od stanowiska przedstawiciela handlowego. Andrzej Lewoń jest absolwentem wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Andrzej Lewoń

Nową osobę na stanowisku kierowniczym ma także Grupa Solo. To Michał Ścibor, który od stycznia zajmuje fotel dyrektora operacyjnego. Nowy dyrektor jest doświadczonym menadżerem, który pracował w wielu firmach budowlanych. Grupa Solo szczególnie podkreśla zaangażowanie Michała Ścibora w prowadzeniu projektów, w których nowe produkty budowlane pozytywnie przechodziły badania w laboratoriach Instytutu Techniki Budowlanej.

Michał Ścibor

Inna firma, Alumaster, zdecydowała się na wzmocnienie i usprawnienie działu technicznego, jest to związane z realizacją strategii rozwoju przedsiębiorstwa Dlatego już od początku stycznia dział techniczny powiększył się o nową osobę – to Dariusz Kałamaja, zatrudniony na stanowisku doradcy technicznego.

Zobacz również

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor otworzył nowy magazyn i laboratorium

Defor oficjalnie otworzył w połowie stycznia nowy magazyn i nowe laboratorium. Budowa i wyposażenie obiektów trwało 19 miesięcy.

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor zwiększył moce produkcyjne

Paneldoor podliczył, że w 2022 r. firma zwiększyła produkcję o 13 proc. Udało się to m.in. dzięki większym mocom produkcyjnym.

To nie był zły sezon

To nie był zły sezon

Nastroje w branży nie są wcale złe, bo kolejne podwyżki cen uratowały wyniki finansowe. Nawet producenci drzwi drewnianych informują, że w swoich bilansach odnotują na koniec roku jednocyfrowe wzrosty przychodów.

1