Zmiana na stanowisku dyrektora zarządzającego Swisspacer

Red.: AK |Data publikacji: 2020-05-28

Andreas Geith dotychczasowy dyrektor zarządzający Swisspacer odchodzi ze stanowiska z dniem 31 maja 2020 r. Decyzję tą podjął sam dyrektor, który z końcem miesiąca przechodzi na emeryturę. Jego obowiązki przejmie Victoria Renz-Kiefel, dotychczasowa dyrektor ds. strategii spółki Saint-Gobain High Performance Solutions.

Andreas Geith stanął na czele firmy na początku 2011 roku i od tego czasu umacniał pozycję Swisspacer na arenie międzynarodowej. Dowodem sukcesów są liczne nagrody, m.in. Passivhaus Institut PHI Darmstadt, o czym informowaliśmy na naszej stronie. Po ponad 9 latach na stanowisku dyrektora zarządzającego przekazuje firmę w zarządzanie następnej generacji.

Szanujemy decyzję Andreasa i dziękuję za bardzo dobrą współpracę. Prowadził i rozwijał wiele obszarów na różnych stanowiskach kierowniczych w Saint-Gobain z wielkim zaangażowaniem przez ostatnie ponad 28 lat. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w przyszłości ” – powiedział Reto Cometta, dyrektor generalny działu Business Unit Windows.

Dyrektor Geith bardzo dobrze będzie wspominał ostatnie lata swojego zawodowego życia. „Do ostatniego dnia podobała mi się przedsiębiorcza praca z naszym zmotywowanym i kreatywnym zespołem. Dzięki przysłowiowej szwajcarskiej jakości, wyjątkowej obsłudze klienta i wysokiej wydajności byliśmy w stanie zdobyć wiele nowych rynków międzynarodowych. To między innymi z tego powodu Swisspacer jest na wielu z nich dziś synonimem ciepłej ramki” – mówi Geith.

Nowym dyrektorem zarządzającym w firmie będzie  Victoria Renz-Kiefel – dotychczasowy dyrektor ds. strategii spółki Saint-Gobain. – Poznaliśmy panią Renz-Kiefel jako niezwykle kompetentną liderkę, a jej doświadczenie w strategicznych projektach międzynarodowych stanowi ogromną wartość dodaną. Jesteśmy pewni, że w przyszłości dalej będzie z sukcesem rozwijała Swisspacer – dodaje Reto Cometta.

Podobnie jak w dotychczasowej drodze zawodowej, Victoria Renz-Kiefel skoncentruje się na międzynarodowym charakterze spółki SWISSPACER, różnorodności rynków i kliencie.

– Mając to na uwadze, chciałabym dalej rozwijać międzynarodową ekspansję firmy, aby ciepła ramka Swisspacer dalej ustanawiała nowe standardy rynkowe na całym świecie. Aby to zapewnić musimy stale rozszerzać nasze portfolio oraz ulepszać produkty i usługi, abyśmy mieli rozwiązania dla wszystkich naszych klientów. W najbliższym okresie oczywiście szczególnie ważna jest ochrona zdrowia naszych pracowników i bycie wiarygodnym partnerem dla naszych klientów – powiedziała nowa dyrektor zarządzająca.

Ciepła ramka do dziś nie jest standardem rynkowym, częściej wybierane są mniej energooszczędne rozwiązania, instalowane kosztem szybszych procesów produkcyjnych. – Swisspacer od lat promuje ideę ciepłej ramki dystansowej, co powoduje pojawianie się coraz większej ilości naśladowców. Dlatego tym ważniejsze jest dla nas w przyszłości zagwarantowanie doskonałego wsparcia technicznego i aktywne kształtowanie rynku wspólnie z klientami – kończy Victoria Renz-Kiefel.

Zobacz również

Hensfort z sukcesami eksportowymi

Hensfort z sukcesami eksportowymi

Przemyski producent stolarki Hensfort może zaliczyć ostatnie miesiące do bardzo udanych pod względem eksportu. Firma na niektórych rynkach odnotowała rekordowe wzrosty, a już w październiku jej najnowszy system Elegant zadebiutuje na rynku amerykańskim.

Wpływ stolarki na akustykę budynków

Wpływ stolarki na akustykę budynków

Odbyło się wydarzenie online "W pogoni za ciszą", które zorganizowane było przez Saint-Gobain, Stowarzyszenie Komfort Ciszy i Centrum Nauki Kopernik.

Miliony na rozwój technologii nowych szyb

Miliony na rozwój technologii nowych szyb

ML System w 2022 r. oraz w 2023 r. planuje uruchomić produkcję 2D Glass oraz Active Glass. W rezultacie, w 2024 łączna zdolność produkcyjna fotowoltaicznych szyb zespolonych opartych na technologii kropki kwantowej wyniesie w spółce 240 tys. m2 rocznie.

1