Zarząd firmy Glaston stawia na jawność swoich zarobków

Autor: |Data publikacji:

Glaston poinformował o propozycjach składu rady nadzorczej oraz o wysokości wynagrodzenia jej członków. O jakich kwotach mowa?

Rada Nominacyjna to organ zarządczy w Glaston Corporation, który przygotowała propozycje dotyczące składu rady nadzorczej (Rady Dyrektorów) w spółce. Rada Nominacyjna proponuje Walnemu Zgromadzeniu Akcjonariuszy (odbędzie się ono 12 kwietnia w przyszłym roku), by rada nadzorcza składała się z siedmiu członków. Wybierają oni spośród siebie przewodniczącego i wiceprzewodniczącego. Rada Nominacyjna rekomenduje, by przewodniczącym był obecnie pełniący tę funkcję, Veli-Matti Reinikkala.

Veli-Matti Reinikkala

Rada Nominacyjna proponuje także wysokość zarobków członków rady zarządu. Roczne wynagrodzenie w 2022 r. prezesa ma wynosić 70 tys. euro. Za 2021 r. wysokość wynagrodzenia wynosi 60 tys. euro. Wiceprezes  otrzyma roczne wynagrodzenie w wysokości 43 tys. euro, w obecnym roku to kwota 40 tys. euro. Pozostali członkowie rady nadzorczej mają otrzymać w przyszłym roku wynagrodzenie w wysokości 33 tys. euro, a w tym roku ta kwota wynosi 30 tys. euro.

Członkowie rady nadzorczej otrzymają także wynagrodzenie za posiedzenia. Prezes ma otrzymać 800 euro za posiedzenie krajowe, a 1500 euro za takie, które odbywa się poza granicami kraju. Pozostali członkowie otrzymają 500 euro za posiedzenia krajowe i 1000 euro za zagraniczne.

Rada Nominacyjna składa się z przedstawicieli czterech największych akcjonariuszy firmy oraz prezesa rady nadzorczej Glaston Corporation jako eksperta.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1