Żalmal wprowadza innowacyjną żaluzję

Red.: WK |Data publikacji: 2019-03-04

Nowa osłona okienna firmy Żalmal łączy w sobie zalety żaluzji poziomej i plisy. Daje to jeszcze większe możliwości regulowania dopływu światła do wnętrza.

Aluminiowe żaluzje poziome, zwane też weneckimi, należą do najpopularniejszych osłon okiennych w polskich domach i mieszkaniach. W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku były jedyną alternatywą dla zasłon i firanek, a przez wiele kolejnych lat stanowiły synonim osłony okiennej.
Zalety żaluzji poziomej powodują, że nadal cieszy się ona dużym zainteresowaniem klientów. 

żaluzja athena żalmal
Zdjęcie: Żalmal

To najbardziej uniwersalna osłona wewnętrzna. Dzięki możliwości podnoszenia oraz regulowania kąta nachylenia lameli, żaluzje poziome pozwalają na precyzyjne dawkowanie dopływu światła do wnętrza.Do podnoszenia i opuszczania lameli najczęściej służy zespół sznurków lub łańcuszków, zaś do ich obracania pokrętło z tworzywa sztucznego. Zrezygnowanie z tych mechanizmów do tej pory było możliwe tylko przy zastosowaniu napędu elektrycznego. Jednak niedawno na rynku pojawiła się nowa wersja żaluzji poziomej, ze sterowaniem podobnym do rolety plisowanej.

Żaluzja jak plisa

System o nazwie Athena to połączenie żaluzji aluminiowej i plisy. Położeniem ruchomej rynny górnej oraz dolnej steruje się przesuwając je ręką w górę lub w dół. Żaluzję można ustawić w dowolnym miejscu na oknie i zasłonić jego wybrany fragment. Na przykład, tylko dolną część, by zachowując prywatność, jednocześnie wpuścić światło do wnętrza. Jest to nieosiągalne w jakimkolwiek innym systemie żaluzji lub rolet. 

żaluzja athena żalmal
Zdjęcie: Żalmal

Pochylanie lamelek wykonuje się za pomocą pokrętła umieszczonego w rynnie górnej żaluzji. Jest to unikalne rozwiązanie, solidne i eleganckie. Dzięki temu żaluzja nie posiada zwisających sznurków i pokrętła. Jednak w razie potrzeby, na przykład przy oknach wysokich bądź umieszczonych wysoko, możliwe jest zastosowanie drążka sterującego lub sznurka. Linki boczne utrzymują żaluzję blisko szyby, nawet przy uchylonym oknie.

Żaluzje Athena wykonywane są z lameli 25 mm i 16 mm. Dostępne w kilkudziesięciu kolorach. Maksymalna szerokość żaluzji wynosi 1500 mm, a wysokość – 2500 mm. Montaż jest szybki i prosty, jak rolet plisowanych. Do listwy przyszybowej górnej i dolnej przykręca się po dwa uchwyty mocujące. Następnie zakłada się na nie sznurki z poszyciem żaluzji. Możliwy jest montaż w świetle szyby oraz nawierzchniowy. 

żaluzja athena żalmal
Zdjęcie: Żalmal

Innowacyjną żaluzję produkuje firma Żalmal z Warszawy. Prawdopodobnie jest jedynym na rynku polskim dostawcą osłony łączącej w sobie zalety żaluzji i plisy. Żalmal to prywatna firma powstała w 1990 roku. Specjalizuje się w produkcji i montażu osłon okiennych wewnętrznych i zewnętrznych.

Zobacz również

Brama rolowana ShopRoller

Brama rolowana ShopRoller

Hörmann poszerzył swoją ofertę o roletę do zamykania sklepów dostępną opcjonalnie w klasie odporności na włamanie RC 2 lub RC 3.

Szkło w łazience

Szkło w łazience

Produkowane przez NSG Group szkło Pilkington OptiShower™ pokryte jest trwałą powłoką pirolityczną, chroniącą je przed negatywnym wpływem wilgoci. Nie tylko zabezpiecza szybę, ale również ułatwia czyszczenie.

Vemar: nowa strategia, nowe produkty

Vemar: nowa strategia, nowe produkty

Vemar, producent osłon okiennych z Białegostoku, przygotowuje się do zmian. Wyłoniona w przetargu firma zewnętrzna przeprowadzi analizę działalności przedsiębiorstwa i opracuje nową strategię działania.

1