Zabraknie profili PCW na rynku?

Red.: |Data publikacji:

Firmy członkowskie EPPA (European PVC Profiles and related Building Products Association), stowarzyszenia handlowego, które reprezentuje producentów profili okiennych z PCW w całej Europie, wydały oświadczenie, w którym piszą o masowych problemach w łańcuchu dostaw żywicy PCW. Alarmują, że jako jej główni odbiorcą na rynku, postawieni są w trudnej sytuacji.

Jednocześnie, jak zapewnia EPPA, w ostatnich miesiącach wzrasta popyt na produkty budowlane, w tym właśnie okna.  Przy przerwach w zaopatrzeniu może skutkować to tym, że producenci profili nie będą mogli planowo kontynuować produkcji. Sytuację dodatkowo pogarszać ma brak importu, w szczególności z USA, jak również z krajów Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

EPPA wezwała producentów surowców do podjęcia wszelkich możliwych działań w celu jak najszybszego zniesienia przestojów spowodowanych tzw. „siłą wyższą”. W oświadczeniach europejskich dostawców surowców ten argument zaczął się bowiem pojawiać masowo.

Zobacz również

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

W całych Niemczech w 2023 roku sprzedano o 1,5 mln mniej jednostek okiennych. Jednak dwa kraje związkowe odnotowały wzrost.

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

W zakończonym właśnie roku Hydro odnotowało spadek przychodów ze sprzedaży, a także zysków. Na ten wynik wpłynął m.in. spadek cen aluminium.

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Handlowcy widzą niewielką poprawę, jeśli chodzi o sprzedaż okien. Dużo klientów korzysta z dofinansowania z programu "Czyste Powietrze".

1