Zabraknie profili PCW na rynku?

Red.: |Data publikacji:

Firmy członkowskie EPPA (European PVC Profiles and related Building Products Association), stowarzyszenia handlowego, które reprezentuje producentów profili okiennych z PCW w całej Europie, wydały oświadczenie, w którym piszą o masowych problemach w łańcuchu dostaw żywicy PCW. Alarmują, że jako jej główni odbiorcą na rynku, postawieni są w trudnej sytuacji.

Jednocześnie, jak zapewnia EPPA, w ostatnich miesiącach wzrasta popyt na produkty budowlane, w tym właśnie okna.  Przy przerwach w zaopatrzeniu może skutkować to tym, że producenci profili nie będą mogli planowo kontynuować produkcji. Sytuację dodatkowo pogarszać ma brak importu, w szczególności z USA, jak również z krajów Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

EPPA wezwała producentów surowców do podjęcia wszelkich możliwych działań w celu jak najszybszego zniesienia przestojów spowodowanych tzw. „siłą wyższą”. W oświadczeniach europejskich dostawców surowców ten argument zaczął się bowiem pojawiać masowo.

Zobacz również

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Spadek zamówień na drzwi po dobrym półroczu

Producenci stolarki w różny sposób przygotowują się na trudniejszy okres na rynku. Perfectdoor postawił na integrację procesów produkcyjnych i ochronę miejsc pracy.

Glasstec 2022 – zobacz naszą fotorelację

Glasstec 2022 – zobacz naszą fotorelację

Za nami targi Glasstec 2022 - to wiodąca na świecie impreza branży szklarskiej, która odbyła się po raz pierwszy po czteroletniej przerwie.

Partnerstwo na trudniejszy czas

Partnerstwo na trudniejszy czas

Dormakaba, światowy potentat w zakresie systemów zabezpieczeń i kontroli dostępu oraz wrocławska firma Polsystem, oferująca systemy kontroli czasu pracy, kontroli dostępu i urządzenia je obsługujące, nawiązały ostatnio współpracę produktową.

1