Zabraknie profili PCW na rynku?

Red.: |Data publikacji:

Firmy członkowskie EPPA (European PVC Profiles and related Building Products Association), stowarzyszenia handlowego, które reprezentuje producentów profili okiennych z PCW w całej Europie, wydały oświadczenie, w którym piszą o masowych problemach w łańcuchu dostaw żywicy PCW. Alarmują, że jako jej główni odbiorcą na rynku, postawieni są w trudnej sytuacji.

Jednocześnie, jak zapewnia EPPA, w ostatnich miesiącach wzrasta popyt na produkty budowlane, w tym właśnie okna.  Przy przerwach w zaopatrzeniu może skutkować to tym, że producenci profili nie będą mogli planowo kontynuować produkcji. Sytuację dodatkowo pogarszać ma brak importu, w szczególności z USA, jak również z krajów Bliskiego i Dalekiego Wschodu.

EPPA wezwała producentów surowców do podjęcia wszelkich możliwych działań w celu jak najszybszego zniesienia przestojów spowodowanych tzw. „siłą wyższą”. W oświadczeniach europejskich dostawców surowców ten argument zaczął się bowiem pojawiać masowo.

Zobacz również

Pierwsi dilerzy stolarki zostaną doradcami ds. dotacji!

Pierwsi dilerzy stolarki zostaną doradcami ds. dotacji!

Za nami pierwszy kurs egzaminacyjny, organizowany przez Koalicję Termomodernizację. Udział w nim wzięło ponad 60 przedstawicieli handlowych i dilerów branży stolarki.

Dilerzy Eko-Okien zwiększą swoją sprzedaż w roku 2023

Dilerzy Eko-Okien zwiększą swoją sprzedaż w roku 2023

Kornickie Eko-Okna, lider rynku stolarki w Polsce, przygotowuje się do startu projektu, który pozwoli dystrybutorom zwiększyć sprzedaż produktów stolarki otworowej w 2023 roku.

Rynek chemii budowlanej w 2022 r. i prognozy rozwoju

Rynek chemii budowlanej w 2022 r. i prognozy rozwoju

Wartość sprzedaży produktów w grupie chemii budowlanej w 2022 r. była wyższa o ok. 5 proc. Dane na temat rocznych wyników przedstawiła właśnie agencja IBP Research.

1