Za nami 37. edycja targów DREMA

Red.: |Data publikacji:

W ubiegłym tygodniu odbyły się targi DREMA 2021. W hali 5. Międzynarodowych Targów Poznańskich swoje produkty prezentowało ponad 100 wystawców z całego świata, a wśród nich firmy obecne w naszej branży.

Targi DREMA 2021

Targi, których pełna nazwa brzmi DREMA Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów Dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego, mają swoją historię i prestiż. Tegoroczna edycja jest już 37. w historii imprezy, a o jej znaczeniu świadczy to że DREMA klasyfikowana jest na liście 14 światowych wystaw dedykowanych przemysłowi obróbki drewna.

Tradycyjnie na targach, pośród dużych wystaw producentów i małych rzemieślniczych stoisk, prezentowały się również firmy dostarczające maszyny dla naszej branży. Co więcej, jedna z nich – Felder nagrodzony został jednym z sześciu Złotych Medali targów. Producent maszyn z Żor otrzymał nagrodę za bezkontaktowy system bezpieczeństwa do pilarek formatowych. Innowacja ta eliminuje ryzyko urazu przy pilarce np. odcięcia palców, dzięki systemowi wykrywania, który momentalnie unieruchamia maszynę. Innymi firmami znanymi branży stolarki budowlanej, które wystawiły się podczas targów DREMA były Cehpol, Famad, Houfek, Imac, Metal-Technika i Weinig.

Zobacz również

Najwięksi producenci stolarki w USA

Najwięksi producenci stolarki w USA

W tym sezonie polska branża stolarki znacznie poprawiła swoje wyniki eksportowe na amerykańskim rynku, a ten ma ogromny potencjał. Może o tym świadczyć liczny „klub miliarderów” wśród tamtejszych producentów.

Dobre półrocze w Fart Produkt

Dobre półrocze w Fart Produkt

Fart Produkt minione półrocze zalicza do udanych. Dobre wyniki udało się osiągnąć m.in. dzięki wprowadzeniu nowych produktów do oferty.

Małkowski-Martech wycofuje się z NewConnect

Małkowski-Martech wycofuje się z NewConnect

Małkowski-Martech podsumował wyniki za drugi kwartał. Spółka odnotowała wzrost wartości przychodów, wyższe są także koszty. Podjęła też kroki, by wycofać się z rynku NewConnect.

1