Yawal otwiera showroom w Warszawie

Red.: |Data publikacji:

Firma Yawal 7 grudnia uroczyście otworzyła nowoczesny  showroom zlokalizowany w Warszawie na terenie Centrum Praskiego „Koneser”. Wśród zaproszonych gości znalazła się też redakcja „Forum Branżowego”.

yawal otwarcie showroom

Showroom został stworzony z myślą o klientach, architektach i inwestorach. Jego lokalizacja nie była przypadkowa – Yawal dostarczył bowiem systemy aluminiowe do dwóch budynków (Wytwórnia i Willa) zmodernizowanego Centrum. W przestrzeni wystawienniczej będą pokazane reprezentatywne produkty firmy, takie jak systemy okienne Moreview i Moreview Klasa S, a także DP 180 Primeview w wersjach Glass i Galendage oraz Vertiline.

Uroczystego otwarcia showroomu dokonała Karolina Mzyk-Callias, właścicielka i prezes Grupy Yawal, która w swojej przemowie zaznaczyła, że:

Yawal to systemodawca aluminiowych okien drzwi i fasad, który upiększa domy, zarówno rezydencje, jak również budynki komercyjne. Nasza misja jest odzwierciedleniem wizji inwestora 1:1, dlatego że każde zamówienie jest w pełni dostosowane do potrzeb naszego klienta. Klient ma marzenie – my je realizujemy. Nadajemy myśli kształt. Z takim właśnie przesłaniem zaczął przygodę z Yawalem mój tata ponad 30 lat temu – i z takim samym przesłaniem ja kontynuuję.

yawal otwarcie showroom

Goście mogli się dowiedzieć co nieco o premierze produktu, która jest zapowiadana na II kwartał 2024 r. Jak podkreślił Mariusz Buchnajzer, dyrektor działu R&D:

DP 180 Primeview z serii Galendage to produkt bazujący na znanym już systemie, w którym dopracowano i uproszczono niektóre detale. Zmiany dotyczą m.in. uszczelek, które zostały tak zmodyfikowane, aby dały się w prostszy sposób zapinać. Przy jego projektowaniu zwracaliśmy też uwagę, aby wykorzystane materiały były mniej energochłonne.

Yawal w kolejnym roku planuje skupić się na kontynuacji zrównoważonego rozwoju i dopracowywaniu szczegółów oferowanych wyrobów, co będzie to miało odzwierciedlenie w nowych produktach.

Po części oficjalnej nastąpiła ta nieoficjalna, podczas której goście mieli okazję z bliska przyjrzeć się prezentowanym w showroomie produktom.

Zobacz również

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

Sprzedaż okien w Niemczech zależy od landu

W całych Niemczech w 2023 roku sprzedano o 1,5 mln mniej jednostek okiennych. Jednak dwa kraje związkowe odnotowały wzrost.

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

Hydro: miniony rok był pełny wyzwań

W zakończonym właśnie roku Hydro odnotowało spadek przychodów ze sprzedaży, a także zysków. Na ten wynik wpłynął m.in. spadek cen aluminium.

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Sprzedawcy okien: sytuacja się ustabilizowała, ale rynek jest trudny

Handlowcy widzą niewielką poprawę, jeśli chodzi o sprzedaż okien. Dużo klientów korzysta z dofinansowania z programu "Czyste Powietrze".

1