Wzrost popularności klamki antybakteryjnej

Red.: MR |Data publikacji: 2020-03-14

W ostatnich dniach gwałtownie wzrosło zainteresowanie klamkami antybakteryjnymi. Takie informacje przekazują nam firmy, które sprzedają okucia w Polsce.

Dostawcy klamek przyznają, że w ostatnich dniach odbierają bardzo dużo telefonów i trafia do nich wiele zapytań w sprawie klamek antybakteryjnych. Takie produkty ma w swojej ofercie Hoppe, Assa Abloy czy Fam Technika Odlewnicza. Nie jest to, jak choćby w przypadku Hoppe, nowy produkt, bo firma ma w ofercie klamkę ze specjalistyczną powłoką już od ponad ośmiu lat. Jednak obecnie zainteresowane są tym akcesorium do stolarki zarówno producenci, jak i duże sieci marketów budowlanych. Jest to z pewnością efekt kampanii informującej o przestrzeganiu dobrych praktyk higienicznych, dezynfekcji rąk, klamek oraz sprzętów najczęściej dotykanych w domach. 

Fot: Hoppe.

Fam Technika Odlewnicza niedawno wprowadziła usługę polegającą na pokrywaniu klamek powłoką antybakteryjną. Tu również firma odnotowała wzrost zainteresowania tym produktem, odezwał się nawet szpital, który zastanawiał się nad większą inwestycją w nowe okucia.

Jeśli chodzi o sprzedaż, to w tym momencie trudno mówić jeszcze o wzroście, ponieważ od zwiększonej liczby zapytań minęło zbyt mało czasu. Na pewno jednak przedstawiciele firm z okuciami zauważają, że wzrosła świadomość klientów jeśli chodzi higienę, a także dowiedzieli się o takim produkcie, jak klamka z powłoką antybakteryjną. Z pewnością będzie to procentować w przyszłości.

Warto jednak tu uściślić, że klamka z powłoką antybakteryjną nie stanowi blokady dla wirusów. Działa bowiem na bakterie, grzyby, jednak nie chroni przed wirusami.

Zobacz również

Mercor odbudował już portfel zamówień

Mercor odbudował już portfel zamówień

Gdański Mercor, czołowa europejska firma segmentu zabezpieczeń ppoż., nie odczuł zanadto komplikacji sprzedażowych spowodowanych koronawirusem. Spółka odbudowała już ubiegłoroczną wartość portfela zamówień, ale też uruchomiła nowy kanał dystrybucji swoich produktów.

Wyniki w Selenie są satysfakcjonujące

Wyniki w Selenie są satysfakcjonujące

Selena podsumowała pierwsze półrocze. Grupa odnotowała spadek o 2,4 proc. Przychody wyniosły 602,17 mln zł w porównaniu do 617,15 mln zł.

Aluprof na czele rankingów okien aluminiowych

Aluprof na czele rankingów okien aluminiowych

Firma debesto.com zaczęła tworzyć rankingi dla produktów znajdujących się w swojej ofercie. Internetowy dystrybutor stolarki i ślusarki otworowej opublikował niedawno ranking ciepłych okien aluminiowych. Na jego szczycie znalazł się Aluprof z systemem MB-86.

1