Würth: 13 mld euro na świecie, 250 mln zł w Polsce

Red.: |Data publikacji:

Würth rozpoczął współpracę z Centrum Nauki Kopernik. Firma 6 lutego podpisała umowę dzięki której staje się wyłącznym partnerem Majsterni (na zdjęciu niżej). Würth w Polsce to firma, która angażuje się w wiele akcji CSR. Przedsiębiorstwo w Polsce podliczyło rok 2018 i osiągnęło obroty w wysokości 250 mln zł.

Würth zaangażował się w działalność edukacyjną i został partnerem miejsca o nazwie Majsternia w Centrum Nauki Kopernik. Jak podkreślił Robert Karolak z firmy, współpraca z placówką edukacyjną to realizacja działań w ramach społecznej odpowiedzialności, jakie firma sobie wyznaczyła. Ale też wychowywanie przyszłych klientów czy pracowników. Z pewnością jest to promocja marki Würth.

Würth został wyłącznym partnerem Majsterni w Centrum Nauki Kopernik

Dostawca technik zamocowań działa w Polsce już od wielu lat, w przyszłym roku obchodzić będzie 30-lecie na naszym rynku.  Obecnie przedsiębiorstwo może się pochwalić tym, że obroty za rok 2018 wyniosły 250 mln. Firma ma 31 sklepów firmowych i oferuje w naszym kraju 100 tys. produktów. W polskim oddziale pracuje 670 osób, w tym 470 w dziale sprzedaży.

Robert Karolak, dyrektor marketingu przyznaje, że uczestniczenie w programach edukacyjnych jest jednym z elementów strategii CSR firmy.

Jeśli chodzi o wyniki Würtha na świecie, to globalnie obroty wyniosły ponad 13,6 mld euro w 2018 r., firma proponuje około 125 tys. produktów, ma też 400 spółek w 80 krajach.

Zobacz również

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro boleśnie odczuwa spadek koniunktury na rynku budowlanym. Mniejsza ilość zamówień powoduje, że firma nie ma obecnie pracy dla wszystkich pracowników.

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

Jak poinformowała nas firma Sun Winner, w okresie letnim znacznie zwiększyła się dynamika hurtowej sprzedaży pergoli. Przedsiębiorstwo z Łomży zakłada, że w tym roku uda mu się znacznie poprawić wyniki w porównaniu z sezonem 2021.

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

W ostatnim tygodniu naszego konkursu Mecenas Sportu na fotelu absolutnego lidera rozsiadł się zawierciański klub siatkówki Aluronu. Kibice tej drużyny oddali niemal 3 700 głosów.

1