Włosi również przygotowują się na wielką falę renowacji

Red.: PG |Data publikacji: 2021-10-12

Ostatnio często informujemy o kolejnych inwestycjach polskich firm z branży stolarki w moce produkcyjne. Okazuje się, że również na innych rynkach producenci rozbudowują swoje fabryki, by zaspokoić rosnący popyt na stolarkę w Europie, w tym lider rynku włoskiego.

Finstral, największy włoski producent stolarki, planuje znacznie zwiększyć swoje moce produkcyjne w zakładzie w Oppeano niedaleko Werony. Według firmy nowa linia do produkcji szyb zespolonych będzie należała do najnowocześniejszych i najbardziej zrównoważonych. Zakupiona będzie również nowa linia do produkcji okien. Inwestycja wyniesie około 20 milionów euro.

Florian Oberrauch, wiceprezes zarządu Finstral:

Zwiększamy nasze moce produkcyjne, pnieważ popyt na produkty Finstral stale rośnie. Teraz najwięcej inwestujemy w fabrykę Oppeano. Od 2008 roku pracuje tu bardzo zaangażowany 100-osobowy zespół. Bardzo optymistycznie jesteśmy nastawieni do faktu, że możemy teraz pozyskać kolejnych 50-60 pracowników z regionu.

W ramach inwestycji budowana jest nowa hala, a celem firmy jest stworzenie tam najnowocześniejszej i najbardziej zrównoważonej linii do produkcji szyb zespolonych w Europie. Finstral chce wykorzystać wydajne procesy produkcyjne i algorytmy optymalizacyjne, aby zużycie energii i materiałów było tam jeszcze niższe niż w zakładach w Scurelle i niemieckim Gochsheim. Firma stawia też na fotowoltaikę i pompy ciepła. Nowa linia do produkcji okien zostanie z kolei zainstalowana na wolnych powierzchniach w istniejących już halach.

Finstral to nie tylko największy producent stolarki we Włoszech, ale też w Europie Południowej. Przychody firmy wyniosły w 2020 roku ok 185 mln euro. Nowe inwestycje to dowód na to, że nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach producenci chcą przygotować się na rosnący popyt na okna i drzwi. Ten będzie rósł w powodu nadchodzącej w Unii Europejskiej fali termomodernizacji budynków, która jest istotną częścią Europejskiego Zielonego Ładu.  Przypomnijmy, że Włochy są trzecim największym importerem polskiej stolarki za Francją i przede wszystkim Niemcami.

O fali renowacji oraz o programach wsparcia wymiany stolarki w Europie usłyszymy więcej podczas nadchodzącego Ogólnopolskiego Forum Stolarki Online Jesień 2021, które odbędzie się w dniach 16-17 listopada 2021 roku. Wśród prelegentów znajdzie się też ekspert od runku włoskiego, który opowie o tamtejszych programach dofinansowywania wymiany okien i drzwi. Rejestracja na OFS TUTAJ.

 

Zobacz również

Roszady w branży maszynowej

Roszady w branży maszynowej

Biesse Group przejęła 100 proc. udziałów Forvet Costruzione Macchine Speciali. Wartość umowy to około 41 mln euro.

Mamy już 3 lata!

Mamy już 3 lata!

Serwis ForumBranzowe.com obchodzi dziś trzecie urodziny! Oficjalnie wystartowaliśmy podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2018 na PGE Narodowym. Jak rozwijał się w tym czasie nasz portal?

Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Największe firmy z branży na Podkarpaciu

Złota Setka Firm Podkarpacia to zestawienie największych firm w regionie. Właśnie poznaliśmy przedsiębiorstwa, które dobrze poradziły sobie w 2020 r.

1