Wkręt-Met sprzedaje przez Internet i buduje nowy zakład

Red.: |Data publikacji:

Klimas Wkręt-met, jeden z liderów branży technik zamocowań, otworzył niedawno sklep internetowy. W reakcji na wzrastający popyt buduje też trzeci zakład produkcyjny. 

Jak wyjaśniła spółka, na podjęcie decyzji o uruchomieniu sprzedaży on-line wpływ miało upowszechnienie Internetu oraz potrzeba dostosowania się do zmian zachodzących w handlu B2B. Ponadto wskazywano na wymierne korzyści jakie uzyskają klienci. Chodzi w szczególności o całodobowy dostęp do informacji o kompletnej ofercie firmy oraz możliwość złożenia zamówienia w dowolnym momencie, nawet z telefonu komórkowego. Dzięki sprzedaży on-line zwiększyć się ma także szybkość przepływu danych oraz realizacji zamówienia.

Zdjęcie: Klimas

Sklep e-klimas.com działa od czerwca, a jego klientami są przedsiębiorcy, którzy założą w nim swoje konto. W ofercie jest pełny asortyment firmy, w tym materiały do produkcji oraz montażu stolarki, m. in. wkręty i łączniki, ale także pianki, silikony oraz taśmy do szczelnego montażu. Minimalna wartość zamówienia nie może być niższa niż 150 złotych netto. Koszt dostawy zamówienia o wartości netto poniżej 300 złotych leży po stronie Klienta. Natomiast zamówienia warte minimum 300 zł na terenie Polski firma dostarcza bezpłatnie.

Platforma sprzedażowa posiada wyszukiwarkę z zaawansowaną funkcją filtrowania i sortowania, co znacznie ułatwia odnalezienie potrzebnego asortymentu. Produkty są skategoryzowane i posiadają pełny opis parametrów oraz sposobu zastosowania. Rozbudowana wyszukiwarka pomaga dobrać rozwiązanie do określonego montażu i podłoża. Z platformy e-klimas.com klienci dowiadują się ponadto o najnowszych akcjach rabatowych. Przystępujący do programu lojalnościowego mogą gromadzić punkty za zamówienia, które zostaną wymienione na nagrody.

Zdjęcie: Klimas

Nowy zakład w Wanatach

Klimas Wkręt-met to polski producent technik zamocowań, który od 1990 r. projektuje i tworzy rozwiązania dla branży budowlanej. Posiada dwa zakłady produkcyjne – w Kuźnicy Kiedrzyńskiej i Wanatach k. Częstochowy. Firma systematycznie rozwija się na rynku krajowym i eksportowym. Obecnie jej wyroby docierają do ponad 60 państw na świecie. W związku z rosnącym popytem na zamocowania budowlane, spółka rozpoczęła w ubiegłym roku obok fabryki nr 2 w Wanatach k. Częstochowy budowę nowego obiektu. Trzeci zakład produkcyjny, o powierzchni 15 tys. mkw, ma być jednym z najnowocześniejszych w Europie w tej branży. Dzięki zastosowanym technologiom i aplikacjom, będzie przygotowany do wdrożenia standardów Przemysłu 4.0. Pierwotnie jego otwarcie planowano na marzec, jednak przesunięto je na przełom 2019/20 roku.

Zdjęcie: Klimas

Zobacz również

Okno z hydrożelem zmniejszy nagrzewanie się domów

Okno z hydrożelem zmniejszy nagrzewanie się domów

Okno z szybą hydrożelową to jeden z najnowszych wynalazków w dziedzinie stolarki. Okazuje się, że jeśli chodzi o okna, to wciąż jest ogromne pole do innowacyjności.

Nadchodzi nowa era w produkcji szkła

Nadchodzi nowa era w produkcji szkła

Szkło może być produkowane w czysty, zielony sposób. Nowe szkło float zaprezentował właśnie Saint-Gobain, nad podobnym rozwiązaniem pracuje AGC.

Światło, energia i bezpieczeństwo pożarowe w jednym oknie stropowym

Światło, energia i bezpieczeństwo pożarowe w jednym oknie stropowym

Aluprof zaprezentował dachowy świetlik fotowoltaiczny, oparty na profilu MB-SR50N EI. Świetlik uzyskał klasyfikację odporności ogniowej REI30, co potwierdza najwyższą klasę technologiczną rozwiązania, które łączy w sobie funkcje bezpieczeństwa oraz fotowoltaiki bazującej na kropkach kwantowych.

1