Wkręt-Met już buduje dla Ukrainy

Red.: |Data publikacji:

Klimas Wkręt Met wziął udział w budowie domu tymczasowego dla Ukraińców. Prototyp takiego budynku realizowany jest przez studentów Politechniki Wrocławskiej.

Wkręt-Met dostarczył swoje produkty do nietypowego projektu. To prototyp budynku służącego jako tymczasowe schronienie dla osób, które straciły swój dom w Ukrainie. Budowę prowadzi Politechnika Wrocławska, a obiekt został zaprojektowany przez Shigeru Bana, japońskiego architekta. Budynek jest modułowy, stworzony z elementów prefabrykowanych. Wkręt-Met dostarczył do budowy obiektu taśmy izolacyjne, wkręty konstrukcyjne do drewna oraz wkręty samogwintujące.

Maciej Strychalski, dyrektor marketingu, przyznaje, że firma włączyła się do projektu z kilku powodów. Jednym z nich jest fakt, że przedsiębiorstwo widzi ogromny potencjał w budynkach modułowych. Mogą być one stawiane nie tylko w Ukrainie, ale także na całym świecie, gdzie wymagane jest szybkie zbudowanie tymczasowego schronienia dla ludzi.

Z innych wydarzeń we Wkręt-Mecie warto wspomnieć, że w ostatnich miesiącach doceniane są osoby zarządzające firmą. W połowie października Agata Mikulska-Kot, dyrektor do spraw eksportu, została wyróżniona tytułem „Builder Super Power 2022”. Nagrodę przyznała redakcja Buildera jako uznanie dużego wkładu Agaty Mikulskiej-Kot w sukcesy firmy na międzynarodowych rynkach. Kilka miesięcy temu zaś tytuł „Promotora XXI” wieku otrzymał Paweł Klimas, dyrektor ds. rozwoju biznesu i członek zarządu we Wkręt-Mecie. Nagroda przyznawana jest w ramach rankingu Budowlanej Marki Roku. Jest to wyróżnienie za wkład w rozwój marki na rynkach zagranicznych.

Zobacz również

ML System z prawie 300-procentowym wzrostem eksportu

ML System z prawie 300-procentowym wzrostem eksportu

Grupa ML System opublikowała dane finansowe za rok 2023. W tym czasie wielokrotnie zwiększył się eksport. Natomiast zarówno przychody ze sprzedaży, jak i zysk brutto oraz EBIDTA zmalały.

Niemiecki producent maszyn poszerza portfolio po przejęciu

Niemiecki producent maszyn poszerza portfolio po przejęciu

Weinig z siedzibą w Tauberbischofsheim (Niemcy), zawarł umowę z firmą Stähle-Hess, mieszczącą się w Reutlingen (Niemcy). Dzięki niej producent maszyn do obróbki drewna poszerza swoje portfolio produktów.

BRK Windows i Sonarol rozbudowują parki maszynowe

BRK Windows i Sonarol rozbudowują parki maszynowe

Prez-Met dostarcza od wielu miesięcy nowe maszyny do BRK Windows na Pomorzu. Firma także dostarcza maszyny do Sonarolu.

1