Wiodący producenci stolarki w 2021 roku

Red.: |Data publikacji:

W marcowym wydaniu miesięcznika Forum Branżowe ukazało się zestawienie czołowych producentów stolarki w sezonie 2021. Okazuje się, że 60 firm zamknęło ubiegły rok przychodami przekraczającymi 100 mln zł.

W ostatnim sezonie przed pandemią, czyli w roku 2019, czołówka polskiej branży stolarki odnotowała bardzo solidne wzrosty – 50 największych producentów miało obroty wyższe o 9 proc. w porównaniu do sezonu 2018. Choć wówczas podkreślany był szybki wzrost tych firm, to sezon 2021 na tle tamtych wyników prezentuje się wręcz imponująco. Z danych Centrum Analiz Branżowych opublikowanych w marcowym wydaniu Forum Branżowegowynika, że tamten rok to wśród 60 największych producentów stolarki w Polsce wzrost przychodów o 27 proc.  Znaczne podwyżki cen nie były jedynym czynnikiem wpływającym na tak dużą dynamikę wzrostu. Popyt na polskie produkty nie tylko się nie zmniejszył, ale wręcz był wyższy niż wcześniej.

W 2021 roku 60 firm zamknęło ubiegły rok przychodami przekraczającymi 100 mln zł, a lider polskiego rynku, Eko-Okna, zaliczyły rekordowe obroty na poziomie 2,84 mld zł. W klubie „miliarderów” polskiej branży stolarki znalazło się 5 przedsiębiorstw, a 11 firm przekroczyło 300 mln obrotu. W pierwszej piątce, oprócz Eko-Okien, znalazły się:

Największym producentem bram w 2021 roku był Wiśniowski, a drzwi drewnianych Porta KMI Poland. W branży osłonowej liderem okazała się firma Portos TR7. Wszystkie z nich miały obroty przekraczające 300 mln zł. Opublikowaną w marcowym wydaniu Forum Branżowego listę zamyka Okno-Pol z Mnikowa, którego obroty przekroczyły 100 mln zł w sezonie 2021.

Pełna lista największych producentów stolarki otworowej roku 2021 opublikowana w marcowym wydaniu Forum Branżowego, dostępnego w PRENUMERACIE.

Zobacz również

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Pięćdziesiąt najlepszych okien i drzwi w Polsce

Po kilkuletniej przerwie po raz szósty zostały wybrane najlepsze okna i drzwi w Polsce w konkursie TopTen Hacks 2022.

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System notuje niemal 40-procentowy wzrost sprzedaży

ML System podliczył wyniki za trzy kwartały bieżącego roku. Firma odnotowała wzrost wartości sprzedaży o 39 proc.

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC: w Europie spada popyt na szkło

AGC podliczył wyniki za trzy kwartały. Spółka jednocześnie informuje, że popyt na szkło w Europie spada, co wymaga korekt w działalności.

1