WINKHAUS stawia na bezpieczeństwo

Red.: |Data publikacji:

WINKHAUS z Rydzyny zakończył miniony sezon wyraźnym wzrostem sprzedaży, której wartość przekroczyła 310 mln zł. Szczególny, bo ponad 20-procentowy wzrost dotyczył elementów kontroli dostępu i podwyższonego bezpieczeństwa.

Obecny rok umocni zapewne ten trend, gdyż firma uzyskała Krajową Deklarację Właściwości Użytkowych potwierdzającą, że jej okucia (nie okno!) posiadają cechę RC2. Dokument krajowy dotyczy większości okuć obwiedniowych tego producenta. Ponadto producenci współpracujący z Winkhausem mają możliwość posługiwania się licencją RC2 instytutu ift Rosenheim.

Dostawca okuć zauważa również rosnące wymagania polskich inwestorów i coraz lepsze odpowiadanie na nie przez salony okienne.

W wypowiedzi dla Forum Branżowego dyrektor Krzysztof Ratajczak powiedział m.in.: „Z naszej perspektywy zauważamy postępującą profesjonalizację procesu sprzedaży okien i drzwi. Producenci i sprzedawcy zaczęli bardziej zwracać uwagę na wygląd miejsca, w którym sprzedają i eksponują stolarkę, a klienci zdecydowanie częściej wybierają salony z bogatą ekspozycją i obsługą na odpowiednim poziomie. W roku 2019 ten trend będzie się zapewne umacniał i odgrywał coraz większą rolę”.

Od 1 stycznia Winkhaus uruchomił konkurs dla swoich firm partnerskich i sprzedawców, premiujący tych, którzy najefektywniej wykorzystują możliwości handlowe i ekspozycyjne, jakie dają im techniki zabezpieczeń i kontroli dostępu tego producenta. Konkurs „Twój klucz do bezpieczeństwa” potrwa do 30 września 2019 r., a główną nagrodą jest kwota 3000 zł na działania promocyjne.

Zobacz również

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro zmniejszyło produkcję o 30 proc.

Fakro boleśnie odczuwa spadek koniunktury na rynku budowlanym. Mniejsza ilość zamówień powoduje, że firma nie ma obecnie pracy dla wszystkich pracowników.

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

W wakacje wystrzelił popyt na pergole

Jak poinformowała nas firma Sun Winner, w okresie letnim znacznie zwiększyła się dynamika hurtowej sprzedaży pergoli. Przedsiębiorstwo z Łomży zakłada, że w tym roku uda mu się znacznie poprawić wyniki w porównaniu z sezonem 2021.

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

Mecenasi Sportu finiszują 14 sierpnia

W ostatnim tygodniu naszego konkursu Mecenas Sportu na fotelu absolutnego lidera rozsiadł się zawierciański klub siatkówki Aluronu. Kibice tej drużyny oddali niemal 3 700 głosów.

1