Winkhaus doświadcza już spowolnienia

Red.: |Data publikacji:

Po bardzo udanym pierwszym półroczu, Winkhaus z Rydzyny spodziewa się wyraźnego zmniejszenia dynamiki wzrostu. Pierwsze objawy tego miały miejsce już w maju i czerwcu.

Lider segmentu okuć, rydzyński Winkhaus, zamknął pierwsze półrocze wyraźnymi wzrostami ilości sprzedanych okuć. O 11 proc. wzrosła tu ilość sprzedanych okuć do okien, a o 5 proc. ilość okuć do drzwi. Po bardzo dynamicznych, 30-proc przyrostach obrotów w pierwszych miesiącach roku maj przyniósł już pewne spowolnienie, a sprzedaż w czerwcu wróciła do wielkości sprzed roku. Spore obawy budzą w firmie informacje o możliwych ograniczeniach w dostawach gazu jesienią, gdyż zużywa się go tutaj dość dużo w procesie galwanizacji. W opinii dyr. Krzysztofa Ratajczaka, którą wyraził na łamach miesięcznika Forum Branżowe, trudno jest w tej chwili cokolwiek prognozować, gdyż na rynku pojawiło się zbyt wiele czynników, które wpływają na bieżącą działalność.

Winkhaus Polska obchodzi w tym roku Jubileusz 30-lecia działalności w Polsce. Pierwszy magazyn i biura firmy działały od października 1992 roku w Lesznie, zatrudniając kilka zaledwie osób. Dzisiaj Winkhaus zatrudnia 800 osób, dysponuje potężnym zakładem w Rydzynie, a obecnie uruchamia najnowszy magazyn wysokiego składowania (na zdjęciu), z którego zaopatrywane jest pół Europy, a nawet kraje azjatyckie. Od 11 lat Winkhaus Polska przewodzi segmentowi okuć w naszym kraju dzierżąc tytuł Lidera Branży Stolarki, wręczany przez Centrum Analiz Branżowych.

Zobacz również

Warema zakończyła trudny rok na plusie

Warema zakończyła trudny rok na plusie

Warema podsumowała miniony rok pod względem finansowym. Firma osiągnęła niewielki wzrost w sprzedaży w porównaniu do 2022 r.

Czy Mercor pokonał spadki?

Czy Mercor pokonał spadki?

Zarząd spółki Mercor SA opublikował informację o wielkości zamówień w maju 2024 r. Grupa pozyskała zlecenia o wartości ok. 53,2 mln zł.

Brytyjczycy spodziewają się poprawy w budownictwie pod koniec roku

Brytyjczycy spodziewają się poprawy w budownictwie pod koniec roku

W Wielkiej Brytanii spadło oprocentowanie stóp procentowych kredytów hipotecznych, co może się odbić poprawą na rynku budowlanym.

1