Winkhaus doświadcza już spowolnienia

Red.: |Data publikacji:

Po bardzo udanym pierwszym półroczu, Winkhaus z Rydzyny spodziewa się wyraźnego zmniejszenia dynamiki wzrostu. Pierwsze objawy tego miały miejsce już w maju i czerwcu.

Lider segmentu okuć, rydzyński Winkhaus, zamknął pierwsze półrocze wyraźnymi wzrostami ilości sprzedanych okuć. O 11 proc. wzrosła tu ilość sprzedanych okuć do okien, a o 5 proc. ilość okuć do drzwi. Po bardzo dynamicznych, 30-proc przyrostach obrotów w pierwszych miesiącach roku maj przyniósł już pewne spowolnienie, a sprzedaż w czerwcu wróciła do wielkości sprzed roku. Spore obawy budzą w firmie informacje o możliwych ograniczeniach w dostawach gazu jesienią, gdyż zużywa się go tutaj dość dużo w procesie galwanizacji. W opinii dyr. Krzysztofa Ratajczaka, którą wyraził na łamach miesięcznika Forum Branżowe, trudno jest w tej chwili cokolwiek prognozować, gdyż na rynku pojawiło się zbyt wiele czynników, które wpływają na bieżącą działalność.

Winkhaus Polska obchodzi w tym roku Jubileusz 30-lecia działalności w Polsce. Pierwszy magazyn i biura firmy działały od października 1992 roku w Lesznie, zatrudniając kilka zaledwie osób. Dzisiaj Winkhaus zatrudnia 800 osób, dysponuje potężnym zakładem w Rydzynie, a obecnie uruchamia najnowszy magazyn wysokiego składowania (na zdjęciu), z którego zaopatrywane jest pół Europy, a nawet kraje azjatyckie. Od 11 lat Winkhaus Polska przewodzi segmentowi okuć w naszym kraju dzierżąc tytuł Lidera Branży Stolarki, wręczany przez Centrum Analiz Branżowych.

Zobacz również

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Uroczysta gala wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

150 wystawców z 15 krajów - tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Odbędzie się w dniach 18-19 października w EXPO Kraków.

Nowe, duże salony ze stolarką

Nowe, duże salony ze stolarką

Grupa Impet, Mrówka czy All Windows Group to firmy, które otworzyły w ostatnim czasie sklepy ze stolarką.

1