Wikęd notuje wzrosty kolejny sezon z rzędu

Autor: |Data publikacji:

Wikęd, obchodzący w tym roku jubileusz 20-lecia działalności, od kilku lat notuje dużą dynamikę wzrostu sprzedaży i rentowności. Miniony rok także należał do udanych.

Lider segmentu drzwi metalowych, pomorski Wikęd, podsumował 2021 rok pod względem handlowym. Mimo tego, że miniony sezon był dość trudny, to producent z Luzina odnotował znaczący wzrost sprzedaży. Firma podliczyła, że wartość przychodów była wyższa od poprzedniego roku o ok. 25 proc., a więc zbliżyła się do granicy 300 mln zł przychodu.  Wikęd podkreśla także, że w minionym sezonie znacząco zwiększyła się nie tylko sprzedaż, ale także produkcja drzwi, a więc wzrosty są zarówno pod kątem sprzedaży, jak i wolumenu.

Linia produkcyjna w Wikędzie

W zakończonym właśnie sezonie firma wprowadziła do oferty kilka ważnych nowości. Była to przede wszystkim nowa linia drzwi zewnętrznych Protect – to produkty o zwiększonej odporności na włamanie. W tym roku producent zamierza wprowadzić do oferty kolejne rozwiązania. Okazją do ich prezentacji będą obchody w tym roku 20-lecia działalności Wikędu.

Marcin Wiśniewski, prezes zarządu  w Wikędzie tłumaczy:

Przed nami wspaniały rok jubileuszowy – w maju obchodzimy 20-lecie naszej działalności w branży drzwi i okien. Jesteśmy dumni z tego, co już udało nam się osiągnąć, a przed nami nowe inwestycje i poszerzanie portfela produktowego. Dzięki podjętym strategicznym decyzjom jeszcze silniej zaznaczymy swoją pozycję w branży stolarki otworowej.

Zobacz również

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym

NorDan i Saint-Gobain Polska zobowiązały się do współpracy na rzecz zrównoważonego budownictwa. Producenci stolarki drewnianej oraz szkła wspólnie, na bazie swoich technologii, stworzą okno o obniżonym śladzie węglowym.

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Inwido po słabym pierwszym kwartale 2024 r. odnotowuje wzrosty

Grupa Inwido, do której wśród producentów okien i drzwi należy m.in. Sokółka, opublikowała właśnie raport. Obejmuje on wyniki z drugiego kwartału roku 2024. Firma podkreśla, że powraca na ścieżkę wzrostu.

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy przejmuje kolejnego producenta

Assa Abloy ogłosiła przejęcie Wesko Locks, kanadyjskiej firmy specjalizującej się w produkcji zamków elektronicznych i specjalistycznych.

1