Wikęd notuje wzrosty kolejny sezon z rzędu

Red.: |Data publikacji:

Wikęd, obchodzący w tym roku jubileusz 20-lecia działalności, od kilku lat notuje dużą dynamikę wzrostu sprzedaży i rentowności. Miniony rok także należał do udanych.

Lider segmentu drzwi metalowych, pomorski Wikęd, podsumował 2021 rok pod względem handlowym. Mimo tego, że miniony sezon był dość trudny, to producent z Luzina odnotował znaczący wzrost sprzedaży. Firma podliczyła, że wartość przychodów była wyższa od poprzedniego roku o ok. 25 proc., a więc zbliżyła się do granicy 300 mln zł przychodu.  Wikęd podkreśla także, że w minionym sezonie znacząco zwiększyła się nie tylko sprzedaż, ale także produkcja drzwi, a więc wzrosty są zarówno pod kątem sprzedaży, jak i wolumenu.

Linia produkcyjna w Wikędzie

W zakończonym właśnie sezonie firma wprowadziła do oferty kilka ważnych nowości. Była to przede wszystkim nowa linia drzwi zewnętrznych Protect – to produkty o zwiększonej odporności na włamanie. W tym roku producent zamierza wprowadzić do oferty kolejne rozwiązania. Okazją do ich prezentacji będą obchody w tym roku 20-lecia działalności Wikędu.

Marcin Wiśniewski, prezes zarządu  w Wikędzie tłumaczy:

Przed nami wspaniały rok jubileuszowy – w maju obchodzimy 20-lecie naszej działalności w branży drzwi i okien. Jesteśmy dumni z tego, co już udało nam się osiągnąć, a przed nami nowe inwestycje i poszerzanie portfela produktowego. Dzięki podjętym strategicznym decyzjom jeszcze silniej zaznaczymy swoją pozycję w branży stolarki otworowej.

Zobacz również

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Poznaj najlepsze modernizacje budynków w Polsce

Uroczysta gala wręczenia nagród Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

Coraz bliżej do targów Fastener Poland

150 wystawców z 15 krajów - tak w skrócie zapowiada się 6. edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND. Odbędzie się w dniach 18-19 października w EXPO Kraków.

Nowe, duże salony ze stolarką

Nowe, duże salony ze stolarką

Grupa Impet, Mrówka czy All Windows Group to firmy, które otworzyły w ostatnim czasie sklepy ze stolarką.

1