WIELKI (okno) PLUS

Red.: RK |Data publikacji: 2018-09-14

Niemal setka partnerów firmy OKNOPLUS, dostawców, dealerów, developerów i architektów, wzięła wczoraj udział w premierze najnowszej konstrukcji okiennej tego producenta, okna MORLITE. Uroczystość odbyła się 13 września w krakowskiej Galerii Sztuki i Techniki Japońskiej vis a vis Wawelu. Premierę uświetnił okazjonalnym koncertem najprawdziwszy Krakus – Grzegorz Turnau, wykonując szereg utworów poświęconych oknom lub związanych z oknami.

Okna Morlite to więcej światła i ciepła
Premiera Morlite
Uroczystość przed premierą Morlite fot. FB

MORLITE to koncepcja okienna nawiązująca do idei „więcej światła”, ale realizująca przy tej okazji postulat więcej ciepła, więcej elegancji, więcej bezpieczeństwa. Konstrukcja oparta na Gealanowskim systemie z obniżonym profilem skrzydła i powłoką Acrylcolor ma głębokość 82,5 mm oraz złożenie o wysokości zaledwie 103 mm. Innowacyjna szyba ECLAZ dostarczona przez SaintGobain pozwoliła nie tylko zachować wysokie parametry cieplne (Ug=0,5), ale też zapewniła przenikalność światła, na poziomie aż 77 proc. Już choćby z tego powodu nabywcy otrzymują i więcej ciepła (mniejsze jego straty) i więcej światła (przenikanie). Klejenie szyb w technologii STV znakomicie poprawia statykę okien Morlite, a w efekcie przekłada się na dłuższą jego żywotność i większe bezpieczeństwo.

Okna Morlite to więcej bezpieczeństwa
Autorka nazwy Morlite

Więcej bezpieczeństwa zapewniają również okucia tych okien. Premiera okna Morlite była jednocześnie światową premierą zastosowania w oknie tworzywowym najnowszego okucia krytego Winhausa pod nazwą TopStar. Po raz pierwszy w ramach pvc zastosowano okucie, które dzięki przesuniętej osi obrotu pozwala na wyjątkową funkcjonalność: zabudowanie całej ościeżnicy do krawędzi skrzydła. Efekt wizualny tego rozwiązania, samo skrzydło widoczne w ościeży, zdumiało obecnych na premierze. Uzupełnieniem okucia obwiedniowego były klamki Hoppe rozsprzęglające uchwyt i trzpień w pozycji zamkniętej i uchylnej. Niemożliwe wówczas staje się przekręcenie okucia bez wcześniejszego przyciśnięcia klamki – dobre zabezpieczenie przed złodziejami, ale też chyba przed otwarciem okna od środka przez dziecko.

Okna Morlite to większa funkcjonalność
Premiera okien Morlite firmy OknoPlus

Producent okien Morlite, firma OknoPlus zapewnia, że ich nowa konstrukcja dostarczy do pomieszczeń nawet do 25 proc. więcej światła niż tradycyjne konstrukcje. To duży (okno) plus. Ale nie mniejszym jest nowa konstrukcja drzwi tarasowych typu Patio, gdzie nie tylko światła jest więcej, ale też silniejszy docisk skrzydła przesuwnego zapewniający większą szczelność. To kolejny (okno) plus. A że tych plusów i technicznych i estetycznych wymieniliśmy już całkiem sporo (a i to nie wszystkie), to bez żadnego ryzyka można powiedzieć, że okna Morlite mają szansę stać się hitem sprzedażowym OknoPlusa. Dla nas Morlite oznacza już dzisiaj: jeden wielki (okno) Plus.

Zobacz również

Ciepło i cicho dzięki roletom

Ciepło i cicho dzięki roletom

Rolety zewnetrzne stanowią dodatkową ochronę przed zimnem i hałasem. Drutex wprowadził właśnie nowy system rolet ze skrzynką z EPS, który wyróżnia się lepszą izolacją termiczną i akustyczną, a także pozwala na uzyskanie wyższej klasy odporności na włamanie.

Verandino zaprasza do szklanej stodoły

Verandino zaprasza do szklanej stodoły

Szklana stodoła to nowy produkt przeznaczony zarówno do prywatnych posesji, jak i dla branży gastronomicznej. Pojawiła się ona w ofercie marki Verandino, której właścicielem jest firma Bartmetaco z Płońska.

Nowości w BIG TOR, a Sylwester w Paryżu

Nowości w BIG TOR, a Sylwester w Paryżu

Firma Big Tor z Bydgoszczy to jeden z najstarszych polskich producentów bram garażowych i przemysłowych. Firma w ostatnich latach odnotowuje stały wzrost produkcji, ale też wprowadza nowe konstrukcje bramowe.

1