Wielka wymiana stolarki we Włoszech

Red.: |Data publikacji:

Włosi chcą remontować swoje domy, a także planują wymianę okien i drzwi. Grupa osób planujących prace budowlane rośnie z miesiąca na miesiąc.

Polscy producenci okien i drzwi, którzy eksportują do Włoch ucieszy informacja, że w tym kraju zwiększa się grupa ludzi, która planuje wymianę okien i drzwi. Według portalu serramentinews.it, około 20 na 100 Włochów w sierpniu wskazało, że spodziewa się, że w najbliższych miesiącach wymieni stolarkę w swoim domu. Jest to więcej o ponad 5 proc. w stosunku do badania z lipca tego roku. Jednak największe zainteresowanie Włosi wykazują panelami fotowoltaicznymi. W badaniu sierpniowym, w porównaniu z wynikami z lipca, chęć zakupu paneli zadeklarowało ponad 30 proc. więcej badanych osób. Badanie przeprowadził bank BNP Paribas wraz z Eumetra.

Tendencja rosnąca, jeśli chodzi o zainteresowanie remontem, ma kilka powodów. Przede wszystkim wielu Włochów obawia się, że w związku ze wzrostem liczby zachorowań na COVID-19, na jesieni zarządzony będzie kolejny lockdown. Jest to prawdopodobne lub pewne dla 57 proc. badanych osób. Wraz z nadchodzącą jesienią i zimą ludzie zaczynają więc myśleć o przygotowaniu domu na chłodny sezon i planują przeprowadzić prace budowlane poprawiające energooszczędność budynku.

Kolejnym argumentem zachęcającym Włochów do wymiany okien i drzwi jest program Superbonus 110. To propozycja wsparcia przez państwo remontu mieszkań czy domów. Celem renowacji, w tym wymiany stolarki, powinna być poprawa energooszczędności domu. Okres trwania Superbonus 110 zaplanowany jest do końca grudnia 2021 r. Program jest bardzo korzystny dla osób planujących remont, bo możliwe jest tu całkowite odliczenie kosztów remontu od podatku.

Więcej na temat nowych szans sprzedażowych na europejskim rynku remontowym usłyszymy podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki Online Jesień 2021 (16-17 listopada). Zachęcamy do darmowej rejestracji i zapraszamy do aktywnej dyskusji w czasie tego wydarzenia.

Zobacz również

Najwięksi producenci stolarki w USA

Najwięksi producenci stolarki w USA

W tym sezonie polska branża stolarki znacznie poprawiła swoje wyniki eksportowe na amerykańskim rynku, a ten ma ogromny potencjał. Może o tym świadczyć liczny „klub miliarderów” wśród tamtejszych producentów.

Dobre półrocze w Fart Produkt

Dobre półrocze w Fart Produkt

Fart Produkt minione półrocze zalicza do udanych. Dobre wyniki udało się osiągnąć m.in. dzięki wprowadzeniu nowych produktów do oferty.

Małkowski-Martech wycofuje się z NewConnect

Małkowski-Martech wycofuje się z NewConnect

Małkowski-Martech podsumował wyniki za drugi kwartał. Spółka odnotowała wzrost wartości przychodów, wyższe są także koszty. Podjęła też kroki, by wycofać się z rynku NewConnect.

1