Wegoma: udany rok i plany badawczo-rozwojowe

Red.: |Data publikacji:

W roku 2018 Wegoma Polska osiągnęła 40-procentowy wzrost sprzedaży, a dobre wyniki osiągnęła również w I półroczu obecnego sezonu. W tym roku firma planuje utworzyć centrum badawczo-rozwojowe pracujące nad oprzyrządowaniem do maszyn.

Zdjęcie: Wegoma

Według Konrada Józefiaka, właściciela Wegoma Polska, rok 2018 był bardzo udany dla firmy, bo przyniósł 40-procentowy wzrost sprzedaży. Dobre było również  pierwsze półrocze roku obecnego. Jego zdaniem na razie nie widać spowolnienia w gospodarce, a dobra koniunktura potrwać powinna przez najbliższy rok – dwa. Firma obecnie realizuje jeszcze zamówienia z zeszłego roku, ale nowe wciąż systematycznie napływają. W najbliższych planach firmy jest utworzenie centrum badawczo-rozwojowego zajmującego się oprzyrządowaniem maszyn. Wegoma wystąpiła o dofinansowanie tego projektu do wielkopolskiego urzędu marszałkowskiego.

Zdjęcie: Wegoma

Centrum do wąskich profili

Ostatnio Wegoma dostarczyła do firmy AiFO Group z Bochni najnowsze przelotowe centrum obróbczo-tnące CNC FFA. Maszynę zaprojektowano specjalnie pod potrzeby klienta, do obróbek profili o nietypowych kształtach oraz małych wymiarach, stosowanych do drzwi urządzeń chłodniczych. Obróbek tak wąskich i cienkich profili nie jest w stanie wykonać większość maszyn dostępnych na rynku. Centrum FFA posiada obrotowy agregat tnący z silnikiem 3kW pozwalający na pracę w kilku osiach. Dzięki temu operator może wybrać kierunek cięcia od tyłu do przodu lub z góry na dół. Ponadto maszyna wyposażona jest w głowice frezujące i wiercące umożliwiające zamontowanie 11 narzędzi. Po zamocowaniu profil obrabiają w trzech osiach, co gwarantuje dokładność wykonania i wysoką jakość powierzchni.

Zdjęcie: Wegoma

Centrum FFA, uruchomione w AiFO Group, posiada ponadto magazyn załadowczy na profile sześciometrowej długości. Uzyskuje dużą wydajność dzięki prędkości przesuwu materiału w osi X do 100 m/min. Po obróbce profile przemieszczają się po pasowym transporterze wyładowczym do kolejnego stanowiska roboczego. Dzięki zautomatyzowaniu czasochłonnych obróbek z pomocą Wegoma Polska, AiFO Group znacznie przyspieszyła proces produkcji swojego sztandarowego wyrobu – drzwi do urządzeń chłodniczych. Uzyskała  przy tym najwyższą jakość i powtarzalność obróbek. Inne wersje nowego centrum FFA, wyposażone w większą piłę, wykorzystuje się w produkcji okien i drzwi z PCW i aluminium.

Zobacz również

Okno z hydrożelem zmniejszy nagrzewanie się domów

Okno z hydrożelem zmniejszy nagrzewanie się domów

Okno z szybą hydrożelową to jeden z najnowszych wynalazków w dziedzinie stolarki. Okazuje się, że jeśli chodzi o okna, to wciąż jest ogromne pole do innowacyjności.

Nadchodzi nowa era w produkcji szkła

Nadchodzi nowa era w produkcji szkła

Szkło może być produkowane w czysty, zielony sposób. Nowe szkło float zaprezentował właśnie Saint-Gobain, nad podobnym rozwiązaniem pracuje AGC.

Światło, energia i bezpieczeństwo pożarowe w jednym oknie stropowym

Światło, energia i bezpieczeństwo pożarowe w jednym oknie stropowym

Aluprof zaprezentował dachowy świetlik fotowoltaiczny, oparty na profilu MB-SR50N EI. Świetlik uzyskał klasyfikację odporności ogniowej REI30, co potwierdza najwyższą klasę technologiczną rozwiązania, które łączy w sobie funkcje bezpieczeństwa oraz fotowoltaiki bazującej na kropkach kwantowych.

1