We wrześniu ruszy nowy zakład Guardiana w Częstochowie

Red.: |Data publikacji:

W polskim oddziale Guardiana został zainstalowany nowy coater. Stanowi on wyposażenie drugiego zakładu firmy w Częstochowie.

W nowym, drugim zakładzie Guardiana w Częstochowie na początku lipca zainstalowany został nowoczesny coater. Umożliwi on nanoszenie metodą napylania na szkle kilku powłok, dzięki którym produkty nabierają określonych właściwości. Przede wszystkim będzie tu produkowana szyba niskoemisyjna Low-E oraz dwa produkty przeciwsłoneczne: ClimaGuard – szyba przeznaczona do budynków mieszkaniowych i SunGuard – wersja do budownictwa komercyjnego.

Coater stanowi wyposażenie nowego zakładu. Decyzja o jego budowie padła w centrali Guardian Industries w sierpniu 2017 r., a pierwsze łopaty na budowie zostałby wbite w październiku 2018 r. Inwestycja powstała na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pisaliśmy o tym m.in. TUTAJ.

Firma także pracowała nad poprawą wydajności istniejącej linii produkcyjnej szkła float w starym zakładzie. W 2018 r. przedstawiciele Guardiana informowali, że przeprowadzili remont, dzięki czemu wydajność produkcji zwiększyła się o ok. 25 proc.

Jeśli chodzi o nową inwestycję, to jej otwarcie planowane było wstępnie na pierwszy kwartał 2020 r. Firma również prognozowała, że zwiększy zatrudnienie o 150 pracowników. Obecnie jednak Guardian deklaruje, że nowa linia szkła float zostanie uruchomiona we wrześniu tego roku. Na przesunięcie terminu wpływ miała przede wszystkim pandemia koronawirusa. Z uwagi na bezpieczeństwo pracowników, nie można było prowadzić prac w taki sposób, jak to było zaplanowane.

Zobacz również

Szwajcarski rynek się kurczy

Szwajcarski rynek się kurczy

Z podsumowania szwajcarskiego rynku stolarki za 2022 rok wynika, że od kilku lat regularnie spada produkcja okien w tym kraju. Pocieszeniem może być fakt, że stolarka drewniana i ślusarka aluminiowa notują rekordowe wyniki.

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych czeka stagnacja

Segment bram przemysłowych będzie notował spadki popytu. W najbliższych latach wzrost wolumenu sprzedaży będzie maksymalnie na 1,7 proc.

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Niemcy: wzrost na rynku drzwi wejściowych

Jak wynika z danych zebranych przez instytut badań rynku Branchenradar.com, rynek zewnętrznych drzwi wejściowych w Niemczech w 2022 roku urósł, ale nie za sprawą wzrostu popytu.

1