We wrześniu ruszy nowy zakład Guardiana w Częstochowie

Red.: MR |Data publikacji: 2020-07-29

W polskim oddziale Guardiana został zainstalowany nowy coater. Stanowi on wyposażenie drugiego zakładu firmy w Częstochowie.

W nowym, drugim zakładzie Guardiana w Częstochowie na początku lipca zainstalowany został nowoczesny coater. Umożliwi on nanoszenie metodą napylania na szkle kilku powłok, dzięki którym produkty nabierają określonych właściwości. Przede wszystkim będzie tu produkowana szyba niskoemisyjna Low-E oraz dwa produkty przeciwsłoneczne: ClimaGuard – szyba przeznaczona do budynków mieszkaniowych i SunGuard – wersja do budownictwa komercyjnego.

Coater stanowi wyposażenie nowego zakładu. Decyzja o jego budowie padła w centrali Guardian Industries w sierpniu 2017 r., a pierwsze łopaty na budowie zostałby wbite w październiku 2018 r. Inwestycja powstała na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pisaliśmy o tym m.in. TUTAJ.

Firma także pracowała nad poprawą wydajności istniejącej linii produkcyjnej szkła float w starym zakładzie. W 2018 r. przedstawiciele Guardiana informowali, że przeprowadzili remont, dzięki czemu wydajność produkcji zwiększyła się o ok. 25 proc.

Jeśli chodzi o nową inwestycję, to jej otwarcie planowane było wstępnie na pierwszy kwartał 2020 r. Firma również prognozowała, że zwiększy zatrudnienie o 150 pracowników. Obecnie jednak Guardian deklaruje, że nowa linia szkła float zostanie uruchomiona we wrześniu tego roku. Na przesunięcie terminu wpływ miała przede wszystkim pandemia koronawirusa. Z uwagi na bezpieczeństwo pracowników, nie można było prowadzić prac w taki sposób, jak to było zaplanowane.

Zobacz również

IFN inwestuje w e-commerce

IFN inwestuje w e-commerce

Austriacki koncern IFN (właściciel m.in. marki Internorm) przejał pakiet większościowy duńskiej firmy Skanva Group, która zajmuje się sprzedażą online stolarki w Danii, Norwegii i Islandii. To kolejny dowód ma to, że branża stolarki inwestuje coraz więcej w e-commerce.

Na rynku farb od maja widać ożywienie

Na rynku farb od maja widać ożywienie

Europejski rynek farb i lakierów notuje od maja tego roku ożywienie. Jednak wciąż trudna jest sytuacja w segmencie farb przemysłowych.

Koszaliński PUF zamknięty przez koronawirusa!

Koszaliński PUF zamknięty przez koronawirusa!

W zakładzie Grupy Q4Windows, produkującym okna i drzwi pvc, wykryto koronawirusa już u kilkunastu pracowników. Sanepid zdecydował o kwarantannie, poddaniu badaniom wszystkich pracowników i podjął decyzję o zamknięciu zakładu.

1