Warema podsumowuje sezon 2021 i prezentuje nowości

Red.: |Data publikacji:

Warema korzysta z dobrej koniunktury na osłony w Europie. Niemiecki producent osłon odnotował w minionym roku znaczący wzrost obrotów.

Grupa Warema podliczyła, że w minionym roku obroty przedsiębiorstwa osiągnęły wartość 690 mln euro. Był to wynik lepszy w stosunku do roku 2020 o 10 proc. Takie dane zaprezentowali przedstawiciele firmy podczas wirtualnej wystawy Sunlight Interactive 2022. Wystawa dostępna jest od 1 lutego i potrwa do 30 kwietnia. Szczegóły znajdują się pod tym linkiem.

Zewnętrzne produkty osłonowe zaprezentowane na Sunlight Interactive 2022

Producent osłon mierzył się w minionym roku, tak jak niemal cały przemysł, z kłopotami na rynku surowców. Firma uważa, że ten problem wciąż będzie obecny w 2022 r, co wymaga od Waremy wykazania się elastycznością. Firma będzie się skupiała w tym roku na promocji swoich innowacyjnych rozwiązań.

Producent osłon przygotował na ten sezon wiele nowości – są to produkty charakteryzujące się wytrzymałością czy bezpieczeństwem, na przykład żaluzje fasadowe odporne na silne działanie wiatru. Pojawią się też nowości w zakresie rolet oraz przesłon chroniących przed owadami.

 

Zobacz również

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice ma nową strategię działania do 2025 r.

Nice opublikował swój pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju. Firma prezentuje w nim nową strategię rozwoju.

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Nowe showroomy Dako i Aluprofu

Dako otworzył właśnie swój nowy showroom w swojej siedzibie w Nowym Sączu. Także Aluprof inwestuje w salon, który otworzy w Wietnamie.

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Slonawy chce inwestować w sprzedaż w USA

Compremum podliczyło wyniki ze sprzedaży za trzy kwartały. Spółka osiągnęła sprzedaż ponad 167 mln zł, w tym 13 proc. to stolarka.

1